Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Pagen nawiązuje współpracę z Maco

Data publikacji: 2020-09-15

Firma Pagen Sp. z o.o. nawiązała współpracę z austriackim producentem okuć – firmą Maco. W ramach współpracy drzwi PVC małopolskiego producenta będą wyposażane w zasuwnicę Protect Z-TF 2MF 2 i.S.

Protect Z-TF to półautomatyczny zamek 3-zapadkowy. Kaseta główna, jak i dwie dodatkowe kasety zasuwnicy zostały wyposażone w zapadki zapewniające bezpieczne i ciche zamykanie. Zapadki multifunkcyjne sprawiają, że natychmiast po zamknięciu drzwi skrzydło jest bezpiecznie i niezawodnie przytrzymywane w trzech punktach. Całość dodatkowo uzupełniają 2 masywne inteligentne czopy i.S., które automatycznie dopasowują się do luzu wrębowego w zakresie od 10 mm do 14 mm.

Ireneusz Wierciak, Product Manager w Pagen Sp. z o.o.:

W drzwiach wyposażonych w tradycyjne zasuwnice podtrzymujące je za pomocą jednej zapadki, dochodzi niekiedy do odkształceń w punktach narożnych – zwłaszcza w drzwiach narażonych na duże nasłonecznienie. Dzięki zastosowaniu równomiernie usytuowanych 6 punktów ryglowania, docisk skrzydła do ramy jest symetryczny na całej długości drzwi, zapewniając szczelność i izolację akustyczną

Po zamknięciu drzwi, automatycznie zatrzaskują się zapadki multifunkcyjne zamka głównego oraz kaset dodatkowych. Przekręcenie klucza powoduje wysunięcie rygla w kasecie głównej oraz przesunięcie inteligentnych czopów i.S. Przy odryglowywaniu zamka, przekręcenie klucza powoduje wsunięcie rygla zamka głównego oraz rozblokowanie czopów i.S. Cofnięcie zapadek multifunkcyjnych zamka głównego oraz kaset dodatkowych następuje przy użyciu klamki lub po przekręceniu klucza w prawo.

Michał Dzięgiel, Dyrektor Regionu Południowego w Maco:

Zasuwnica Z-TF to unikatowy produkt w portofolio Maco, dający końcowemu klientowi bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Na uwagę zasługuje fakt, że zasuwnica współpracuje z elektrozaczepami, dzięki czemu nadaje się również do nieruchomości z wieloma lokalami mieszkalnymi. Może być doposażony nawet w 4 czopy i.S., co znacząco zwiększa odporność na włamanie – RC2 i RC2(N). Nowa opcja doposażenia to dwa haki, które będą świetnym dopełnieniem zapadek multifunkcyjnych (MF-HO). Cieszę się, że nasze rozwiązanie Protect Z-TF spotkało się z uznaniem firmy Pagen . Liczę na owocną współpracę.

Zasuwnica Maco Protect Z-TF 2MF 2 i.S. jest dostępna w systemach drzwi PVC Classic Line oraz Modern Line marki Pagen od września 2020 roku.

 

1