Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

GUARDIAN i VELUX: Szyba izolowana próżniowo

Data publikacji: 2024-03-27

Guardian Glass i VELUX Group zawarły umowę o wspólnych pracach nad rozwojem produktu w postaci szyby izolowanej próżniowo (Vacuum Insulated Glass – VIG). Umożliwi to sprostanie rosnącemu i zmieniającemu się zapotrzebowaniu rynkowemu.

Lars Petersson, CEO, VELUX Group, komentuje:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia tej umowy z Guardian Glass. Szkło jest kluczowym materiałem w oknach dachowych VELUX i chętnie wspólnie z Guardian Glass zbadamy, w jaki sposób zwiększyć jego możliwości i zintegrować je z naszymi produktami, aby zapewnić korzyści klientom.

Ron Vaupel, prezes Guardian Industries, dodaje:

Wiodąca pozycja Grupy VELUX w branży architektonicznych okien dachowych i dziesięciolecia doświadczenia w masowej produkcji systemów okiennych sprawiają, że firma ta jest dla nas idealnym partnerem w udostępnianiu technologii VIG szerszemu rynkowi.
W połączeniu z wieloletnią ekspertyzą Guardian Glass w zakresie VIG spodziewamy się wprowadzić VIG w nową erę.

W oparciu o ponad 170 lat doświadczeń i wprowadzania innowacji Guardian oraz VELUX wykorzystają swoje wspólne zespoły techniczne, własności intelektualne i dodatkowe narzędzia do udoskonalania technologii VIG.

1