Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

GEALAN z certyfikatem Vinyl Plus

Data publikacji: 2022-03-16

GEALAN Polska z pozytywnym wynikiem certyfikacji Vinyl Plus. Inicjatywa Vinyl Plus zrzesza europejskie firmy z sektora przemysłu PCW. Uzyskana po audycie etykieta Vinyl Plus wydawana jest na 3 lata i jest zobowiązaniem do produkowania wysokiej jakości wyrobów, o trwałych właściwościach, z wysokim udziałem materiałów pochodzących z recyklingu w produkcie końcowym oraz do prowadzenia rygorystycznego zarządzania jakością i zasobami.

Gealan Vinyl Plus (1)Audyt Vinyl Plus obejmuje m.in takie aspekty jak:
– konsekwentny recykling starych okien z tworzyw sztucznych (kontrolowana pętla)
– pozyskiwanie PCW w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju
– odpowiedzialne stosowanie dodatków w procesie produkcji
– zmniejszanie zużycia energii i zasobów.

PCW jest jednym z najpowszechniej stosowanych tworzyw sztucznych na świecie, mającym wiele zastosowań o długiej żywotności, takich jak ramy okienne, rury, podłogi, kable, sprzęt sportowy, meble i szereg urządzeń medycznych ratujących życie. PCW można wielokrotnie poddawać recyklingowi, a program VinylPlus właśnie to umożliwia! Więcej informacji o zrównoważonym rozwoju w GEALAN znajdziecie tu https://www.gealan.de/pl/o-gealan/zrownowazony-rozwoj

#VinylPlus #ZrównoważonyRozwój

1