Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

DECCO: Dlaczego warto wybrać Decco HST?

Data publikacji: 2021-11-24

Nieograniczona przestrzeń, brak barier, duże przeszklenia, więcej światła – to wszystko wpisuje się w obowiązujące trendy w nowoczesnej architekturze. Jeśli dodamy do tego funkcjonalność i łatwość obsługi to niewątpliwie drzwi unoszono-przesuwne w systemie DECCO HST spełniają wszystkie te oczekiwania.

Decco HST

Charakterystyka systemu

DECCO HST to system o szerokości 85 mm, dostępny w dwóch wysokościach skrzydła 83 mm lub 100 mm.

Dostępne schematy

System DECCO HST dostępny jest w czterech schematach:

Własny próg

Jednym z najważniejszych cech użytkowych konstrukcji HST jest wygodny próg. Aby zapewnić maksymalne dopasowanie progu z profilami firma Decco zaprojektowała własne rozwiązania, którego jest także producentem.

Próg Master Step – klasyczne rozwiązanie do systemów podnoszono-przesuwnych. Doskonała izolacja cieplna zapewniona przez unikalną, 14-komorową konstrukcję wykonaną z PCV. Stabilizację gwarantuje zastosowanie dwóch zamkniętych stalowych kształtowników. Jednoczęściowa konstrukcja progu licuje się z krawędzią ramy od zewnątrz oraz od wewnątrz.

próg master step Decco

Próg Step Zero – to wersja bez barier. Zapewnia niesamowity komfort użytkowania i minimalistyczny design. Ma dokładnie wszystkie zalety progu Master Step. Wykorzystanie nakładki wyrównującej w połączeniu z 5-milimetrową szyną jezdną gwarantuje całkowite wyeliminowanie barier. To nowoczesne rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, które sprawdzi się w każdym budynku – od domów prywatnych, po budynki użyteczności publicznej. Spełnia wymogi normy DIN 18040-2.

próg step zero Decco

Step Arrivo – próg niski, rozwiązanie stosowane w południowych regionach Europy. Zapewnia unikalny design. Wysokość progu to tylko 26 mm. Specjalnie zaprojektowane zapięcia zatrzaskowe zapewniają sztywne połączenie elementów PVC i aluminiowych.

próg step arrivo Decco

Badania

Najwyższą jakość systemu DECCO HST potwierdzają przeprowadzone badania w schemacie A i C, w złożeniu z własnym progiem.

badania A. Decco
badania C. Decco

Kompletacje

Dostawy systemu DECCO HST realizowane są w kilku wariantach:

docięte na wymiar. DeccoDocięte na wymiar: Profile aluminiowe, stalowe i PCV są docięte na wymiar co do 1 mm Uszczelki dostarczane na wymiar z uwzględnieniem naddatków na rozprężanie i zacieśnianie. Docięte na wymiar są też niektóre elementy okucia (zasuwnica, pręt stalowy).

 

całe profile. Decco

Całe profile: Profile aluminiowe, stalowe i PCV dostarczone są w całych sztangach lub w odcinkach konfekcjonowanych. Uszczelki dostarczane są w ilościach konfekcjonowanych.

 

 

dostawa kontenerowa. DeccoDostawa kontenerowa: Dokładnie tak jak w kompletacji B, ale zamówienie może dotyczyć dowolnej ilości sztang i kawałków konfekcjonowanych. Uszczelki są dostarczane w całych kartonach, okucia w ilościach zamawianych.

Gotowa konstrukcja: Oferujmy przygotowanie gotowych konstrukcji. Zgrzane, uszczelnione, okute, zmontowane wszystkie elementy konstrukcji HST bez pakietu szybowego.

Listwy przyszybowe przycięte na wymiar do danej konstrukcji.

Termin realizacji gotowej konstrukcji wynosi do 14 dni roboczych.

W przypadku zakupu dociętych lub całych profili wspieramy producentów na miejscu przy montażu pierwszej konstrukcji. Oprócz tego do systemu DECCO HST została przygotowana bardzo prosta i pomocna instrukcja montażu.

Kolorystyka

Wybór oklein dedykowanych do systemu DECCO HST jest poszerzony o dodatkowe kolory Skai i Renolit. Wybierając z palety niemal 60 różnych oklein, konstrukcję DECCO HST można dopasować do stolarki na systemach innych producentów.

 

1