Teksty w dziale Pressroom są informacjami prasowymi nadsyłanymi przez firmy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Budujesz dom? Sprawdź jakie okna możesz wybrać

Data publikacji: 2020-02-13

Budowa domu to nie lada wyzwanie, które pomimo planu generuje bardzo wiele pytań, a podjęte decyzje i ich konsekwencje towarzyszą nam przez lata. Dlatego tak ważne jest, aby decydować mądrze i z głową. Szukasz podpowiedzi? Sprawdź jakie okna do domu jednorodzinnego możesz wybrać.

Do jednej z najważniejszych decyzji podczas budowy domu należy ta o rodzaju okien, które zostaną zamontowane. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów okien, dlatego odpowiedź na pytanie, jakie okna wybrać wcale nie musi być prosta i warto dokładnie poznać dostępne opcje. W dużej mierze wybór okien do domu jednorodzinnego jest generowany przez jego styl i to architekt, po konsultacji z klientem, powinien wskazać takie okna, które najlepiej będą pasowały do powstającej inwestycji. Na podstawie jego wskazówek specjalista EkoOkna może przygotować odpowiednią ofertę.

Należy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj i parametry materiału, z jakiego powstaje okno, a więc PVC, drewno i coraz bardziej popularne w inwestycjach prywatnych aluminium — ale także energooszczędność okna, izolację termiczną i akustyczną, odporność na przeciążenie wiatrem i warunki atmosferyczne, wodoszczelność, przepuszczalność powietrza itd. Ważne jest również to, od której strony będzie zamontowane wybrane okno. Nie ma bowiem potrzeby montowania w całym domu tych samych okien. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i możliwości dopasowania okien pod względem kolorystycznym — można wybrać okna z różnych materiałów i o różnych właściwościach.

Warto zastanowić się, czy będzie to dom klasyczny, czy dom nowoczesny z przesuwnymi przeszkleniami, a może dom typu stodoła, w którym okna i przeszklenia grają główną rolę. Jest to niezwykle efektowny rodzaj zabudowy, ale także energooszczędne rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić pieniądze, do tej pory wydawane na ogrzewanie. Należy również podjąć decyzję, dotyczącą balkonów i tarasów, w których możemy zastosować klasyczne okna lub okna przesuwne. A także zadecydować czy okna będą montowane w dachu, a jeśli tak, to czy będą to okna obrotowe, uchylno-obrotowe, czy otwierane na bok i jaki będzie rodzaj ich zamykania.

W domu jednorodzinnym bardzo ważne jest bezpieczeństwo, dlatego zalecamy wybór okien, a także klamek antywłamaniowych, które w dużym stopniu zmniejszają prawdopodobieństwo skutecznego włamania.

W ofercie EkoOkna znajdziecie Państwo nie tylko szeroki wybór okien klasycznych, ale także okien przesuwnych oraz innych produktów, takich jak drzwi, osłony okienne, bramy, ogrodzenia, dzięki którym nowa inwestycja stanie się prawdziwym domem.

Wybór właściwego okna do domu jednorodzinnego nie jest prosty i zależy od naprawdę wielu czynników, a także od osobistych preferencji estetycznych. Okna powinny zapewnić ciepło, ciszę, odpowiednią wentylację, a także bezpieczeństwo. Jaki wybór będzie najlepszy właśnie dla Ciebie? Jeśli zastanawiasz się jakie okna wybrać, skontaktuj się z nami i poproś o pomoc naszych specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci dokonać wyboru.

1