Pożyczka dla Teknosa na zrównoważony rozwój

Red.: |Data publikacji:

Teknos podpisał umowę kredytową na 140 mln euro. Marża kredytu jest powiązana z realizacją przez firmę celów zrównoważonego rozwoju. Jest to  przykład możliwych działań mobilizujących przedsiębiorstwa do troski o ekologię i środowisko.

Teknos z Finlandii dostał kredyt, który dostosowany jest pod kątem wyników firmy na polu zrównoważonego rozwoju. Chodzi tu o rozwój uwzględniający aspekty środowiskowe i społeczne, jak łagodzenie zmian klimatycznych, bezpieczeństwo czy zarządzanie zasobami. Jest to kredyt trzyletni w wysokości 55 mln euro i kredyt odnawialny w wysokości 85 mln euro. Pożyczka ma na celu powiązanie działań w zakresie zrównoważonego rozwoju z finansami firmy.

Teknos wybrał trzy wskaźniki do pomiaru wyników zgodnych z programem społecznej odpowiedzialności biznesu. Są to: wskaźnik częstotliwości nieszczęśliwych wypadków (LTIFR), udział lotnych związków organicznych (VOC) w całkowitym zużyciu surowców oraz ocenę CSR EcoVadis dla dostawców Grupy Teknos. Zarząd firmy uważa, że te wskaźniki mierzą kompleksowo działania przedsiębiorstwa w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Zobacz również

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

Miliardy na ulgi i dotacje do okien

W najbliższym czasie spodziewać się można większego zainteresowania dotacjami z programu Czyste Powietrze, gdyż zwiększone zostaną stawki dofinansowania kosztów kwalifikowanych.

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Compremum podsumowało pierwsze półrocze pod względem finansowym. Spółka ma także nowego prezesa, został nim Paweł Piotrowski.

Wielkie premiery w Gliwicach

Wielkie premiery w Gliwicach

MACO Polska rozpoczyna dziś swoją trasę po Polsce z mobilnym showroomem. Pierwszy przystanek – siedziba firmy w Gliwicach. Goście będą mogli zapoznać się ze światowymi premierami firmy, które nie były jeszcze publicznie prezentowane.

1