Poznaj najlepsze maszyny i komponenty do produkcji stolarki

Red.: |Data publikacji:

Za nami konkurs, którego celem było wyłonienie najlepszych maszyn i komponentów do produkcji stolarki na rok 2022. Kto okazał się zwycięzcą?

W pierwszej edycji konkursu firmy zgłosiły 8 produktów, wśród których były zarówno maszyny, oprogramowanie produkcyjne, jak i komponenty do montażu i produkcji stolarki. Od 11 do 27 marca oddano blisko 1000 głosów. Kto okazał się zwycięzcą?

1. miejsce: Fimtec – centrum obróbczo-tnące LMX 650 / LMX 2 650

Zgłoszone przez Fimtec centrum zdominowało nasz konkurs. Na tę maszynę oddano blisko 400 głosów.  To centrum obróbczo-tnące służy do potokowej produkcji stolarki aluminiowej oraz skomplikowanych zadań w przemyśle. Maszyna jest przystosowana do obróbki profili o przekroju 300×300 mm. Więcej na jej temat można przeczytać TUTAJ.

Fimtec LMX 650 1

2. miejsce: Elcia – MyPricer

Na konfigurator firmy Elcia zagłosowano blisko ćwierć tysiąca razy. To rozwiązanie w 100 proc. webowe i międzynarodowe, które przeznaczone jest do szybkiego oraz profesjonalnego wykonywania wycen i przesyłania zamówień. Szczegóły TUTAJ.

3. miejsce: Elumatec – centrum obróbcze profili SBZ 628 XXL

Centrum obróbcze zgłoszone przez Elumatec uzyskało 134 głosy. Zapewnia ono maksimum elastyczności podczas obróbki i docinania profili aluminiowych, a więcej na jego temat można przeczytać TUTAJ.

elumatec_AG_SBZ628_XXL_Neigeaggregat

Warto zaznaczyć, że zaledwie o jeden głos mniej od Elumateca zdobył Swisspacer ze swoją membraną Air, która zapewnia idealną równoległość szyb względem siebie. Piszemy o niej TUTAJ.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1