Ruszyła budowa centrum logistycznego Porty. Od kilku miesięcy firma informowała o szeregu planowanych inwestycji i kwotach, jakie zamierza na nie przeznaczyć. Za deklaracjami pojawiły się i czyny. 20 września podpisany został akt erekcyjny pod nową inwestycję.
Nowy, centralny magazyn powstanie w Nidzicy. Wartość tej inwestycji to ok. 40 mln zł. Będzie to obiekt, dzięki któremu firma zrealizuje plan scentralizowania dystrybucji drzwi, czyli wyrobów gotowych. Porta informuje, że zamierza przyszły magazyn wyposażyć w najnowocześniejsze urządzenia. Będą tu zastosowane technologie umożliwiające maksymalną automatyzację pracy. Na początku, jak przewiduje Łukasz Luto, dyrektor zarządzający i wiceprezes zarządu Porty, pracę w nowym obiekcie znajdzie 50 osób.
Powierzchnia magazynowo-logistyczna obiektu ma wynosić 9 tys. m2, a budynek powstanie na 3-hektarowej działce. Magazyn wysokiego składowania będzie miał powierzchnię 2,1 tys. m2 i wysokość 17 m. Poza tym znajdzie się tu również magazyn operacji manualnych o powierzchni ok. 6,1 tys.m2 i wysokości 8 m. Ponadto zaprojektowano tu miejsce na załadunek towaru: powstanie pięć ramp załadunkowych oraz dwie rozładunkowe. W tak zaplanowanym budynku będzie możliwość składowania ok. 20 tysięcy skrzydeł i prawie tyle samo ościeżnic. Obliczono nawet cykl pracy magazynu, w ciągu minuty ma przyjąć lub wydać cztery sztuki skrzydeł i cztery sztuki ościeżnic.
Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego odbyło się w czwartek, 20 września. Pojawili się na nim zaproszeni przez Portę goście, wśród których byli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, wykonawcy inwestycji, a także reprezentanci olsztyńskiej strefy ekonomicznej i okolicznych firm. Porta zamierza wydać na budowę 40 mln zł z pieniędzy własnych oraz ze środków unijnych. Planowany termin oddania magazynu do użytku to grudzień 2019 roku.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".