Porta celuje w pół miliarda

Red.: |Data publikacji:

Porta KMI Poland S.A. podała swoje wyniki finansowe z pierwszego półrocza 2020 r. Spółka osiągnęła obroty ze sprzedaży o 50 mln zł wyższe od planowanych. Producent drzwi na koniec roku chce osiągnąć sprzedaż na poziomie przekraczającym 500 mln zł. 

Wyniki finansowe firmy Porta KMI Poland S.A. pomimo pandemii koronawirusa są do tej pory bardzo dobre. W I półroczu 2020 r. spółka osiągnęła obroty ze sprzedaży na poziomie 265 mln zł i są one o 50 mln wyższe od planowanych. Również zysk firmy jest został poprawiony w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Dobre wyniki spółka odnotowała już na koniec I kwartału, o czym pisaliśmy TUTAJ. W związku ze wzrastającą sprzedażą Porta ma ambitne plany przekroczenia granicy pół miliarda zł przychodów do końca 2020 r.

Jacek Woźniak, dyrektor sprzedaży w firmie Porta:

Inwestycje w automatyzację procesów produkcyjnych i tworzenie nowoczesnych parków maszynowych to gwarancja utrzymania konkurencyjności na rynku i stałych przyrostów sprzedaży. W 2018 sprzedaż zamknęła się na poziomie 419 mln, w 2019 osiągnęła 475 mln, a w roku 2020 planujemy zdecydowanie przekroczyć 500 mln zł. Obecna wysoka dynamika sprzedaży krajowej i eksportowej, powiązana głównie z rynkiem inwestycyjnym, już w podsumowaniu połowy roku przyniosła nam dodatkowe 50 mln zł powyżej przewidywanego poziomu obrotów.

Porta KMI Poland poinformowała w lutym tego roku o zmianach, które nastąpiły w zarządzie firmy. Z przedsiębiorstwem pożegnał się Łukasz Luto, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor zarządzający. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Niewykluczone, że wkrótce firma zadebiutuje na giełdzie. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w dniu 4 kwietnia została bowiem przekształcona w spółkę akcyjną (szczegóły).

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1