Porta celuje w pół miliarda

Red.: PG |Data publikacji: 2020-07-13

Porta KMI Poland S.A. podała swoje wyniki finansowe z pierwszego półrocza 2020 r. Spółka osiągnęła obroty ze sprzedaży o 50 mln zł wyższe od planowanych. Producent drzwi na koniec roku chce osiągnąć sprzedaż na poziomie przekraczającym 500 mln zł. 

Wyniki finansowe firmy Porta KMI Poland S.A. pomimo pandemii koronawirusa są do tej pory bardzo dobre. W I półroczu 2020 r. spółka osiągnęła obroty ze sprzedaży na poziomie 265 mln zł i są one o 50 mln wyższe od planowanych. Również zysk firmy jest został poprawiony w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Dobre wyniki spółka odnotowała już na koniec I kwartału, o czym pisaliśmy TUTAJ. W związku ze wzrastającą sprzedażą Porta ma ambitne plany przekroczenia granicy pół miliarda zł przychodów do końca 2020 r.

Jacek Woźniak, dyrektor sprzedaży w firmie Porta:

Inwestycje w automatyzację procesów produkcyjnych i tworzenie nowoczesnych parków maszynowych to gwarancja utrzymania konkurencyjności na rynku i stałych przyrostów sprzedaży. W 2018 sprzedaż zamknęła się na poziomie 419 mln, w 2019 osiągnęła 475 mln, a w roku 2020 planujemy zdecydowanie przekroczyć 500 mln zł. Obecna wysoka dynamika sprzedaży krajowej i eksportowej, powiązana głównie z rynkiem inwestycyjnym, już w podsumowaniu połowy roku przyniosła nam dodatkowe 50 mln zł powyżej przewidywanego poziomu obrotów.

Porta KMI Poland poinformowała w lutym tego roku o zmianach, które nastąpiły w zarządzie firmy. Z przedsiębiorstwem pożegnał się Łukasz Luto, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor zarządzający. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Niewykluczone, że wkrótce firma zadebiutuje na giełdzie. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w dniu 4 kwietnia została bowiem przekształcona w spółkę akcyjną (szczegóły).

 

Zobacz również

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

Dni Budownictwa i Architektury 2021

Dni Budownictwa i Architektury 2021

W dniach 1-4 lutego 2021 r. odbywać się będą Dni Budownictwa i Architektury organizowane przez grupę MTP. Mają one wypełnić lukę po przeniesionych na listopad targach BUDMA.

1