Wnętrzarskie rewolucje

Red.: PG |Data publikacji: 2018-09-21

Czasem nie trzeba wiele, by zupełnie odmienić swoje wnętrze, dopasowując je do najnowszych aranżacyjnych trendów.

Urządzając dom lub mieszkanie warto postawić na uniwersalną bazę, która pozwoli na szybkie metamorfozy. Oto opcja dla tych, którzy lubią aranżacyjne rewolucje i chcą podążać za aktualnymi trendami w dekorowaniu wnętrz.

Ponadczasowa baza

Drewniane podłogi i proste, geometrycznie drzwi – oto baza, do której bez trudu dopasujemy dodatki. Warto postawić na uniwersalną formę, ponieważ jak wskazują statystyki zakupowe, drzwi i podłogi to najrzadziej wymieniane elementy wyposażenia. Jeśli chcemy podłogę wyłożyć płytkami – zdecydujmy się na duże, szare kwadraty. W przypadku paneli, wybierzmy uniwersalnie usłojone drewno, które kolorystyką i stylem będzie pasowało zarówno do nowoczesnych jak i bardziej stylowych aranżacji. Jeśli nasz budżet temu sprosta, kupmy deski. W razie zniszczenia nie trzeba zmieniać podłogi, wystarczy wycyklinować powierzchnię. W przypadku drzwi najbardziej uniwersalne są modele z geometrycznymi przeszkleniami jak Versano 6 z kolekcji Invado, które bez problemu wpasują się w rozmaite stylizacje.

Drzwi Invado z kolekcji Versano

Wybieraj, co lubisz

Gusta się zmieniają, podobnie jak pomysły na urządzanie wnętrza. Mając ponadczasową bazę, nie trzeba się tym jednak przejmować. Chcąc urządzić przytulne wnętrze w nowoczesnym stylu skandynawskim, postawmy na monochromatyczne kolory. Biel można przełamać ścianą pomalowaną na strukturę betonu (umożliwiają to nowoczesne farby), która nada całości charakteru. Dobrze wygląda w zestawieniu z białymi drzwiami i wysokimi listwami przypodłogowymi. – Kolekcja listew Prestige, to taka aranżacyjna kropka nad i, która sprawia, że wnętrze jest dopracowane i uporządkowane, a przy tym praktyczne, bo za listwami w prosty sposób ukryjemy przewody elektryczne- podpowiada Adam Hucz, odpowiedzialny z markę Invado. Kolekcję tworzy aż 6 różnych profili w wysokościach od 60 do 110 mm, które można pozostawić białe lub w przypadku zmiany koncepcji wnętrza, przemalować na dowolny kolor.

Praktycznie nie znaczy nudno

Panele ścienne pozwalają w kilka chwil odmienić nasze mieszkanie. Ułożone poziomo optycznie powiększają przestrzeń. Zastosowane na ścianie w bezpośredni sposób nawiązują do mody wprowadzonej przez Skandynawów. Dostępne są w różnych kolorach. Nam najbardziej przypadła do gustu biel, jednak równie dobrze wyglądają w wersji z okleiną drewnianą. Oprócz dekoracyjnego, mają też praktyczne zastosowanie. Zabezpieczają bowiem ścianę przed zabrudzeniem. Ewentualne plamy wystarczy przetrzeć wilgotna szmatką.

Invado – Drzwi Imperia

Moc tkwi w szczegółach

Moc tkwi w szczegółach, bo to właśnie dodatki mają najwięcej do powiedzenia jeśli chodzi o ostateczny kształt urządzanej przestrzeni. Dywan w geometryczne wzory, stoliki kawowe w kultowej formie stworzonej w latach 50 – tych, które jak bumerang wróciły do łask, druciane oprawki lamp – must have we wnętrzach urządzanych przez tych, którzy chcą być na topie oraz czarne ramki, podkreślające monochromatyczny pomysł na wnętrze – to te elementy sprawiają, że od tak zaprojektowanego pokoju trudno oderwać wzrok.

Ale wystarczy przemalować jedną ścianę, zmienić poduszki i pled na uniwersalnej, szarej sofie, kupić inne klosze, by wnętrze, kiedy już nam się znudzi, po kolejnej rewolucji nabrało nowego kształtu

1