Drzwi w klasycznych kolorach

Red.: |Data publikacji:

Moda na drzwi o wyglądzie drewna nie przemija. Nic dziwnego – jest to materiał uniwersalny, jeśli chodzi o wystrój wnętrz.

Oryginalny rysunek słojów na drzwiach z pewnością będzie efektownym akcentem. Z kolei duże możliwości wzornicze, w tym dekory ze szkła, czy innych materiałów, pozwalają wpasować stolarkę w obowiązujące trendy.

Nieprzemijający urok drewna

Barwy inspirowane naturą pozostają popularne od lat. Drzwi w imitującej drewno okleinie, dostępne są w wielu wzorach i odcieniach. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednym z przykładów interesującego koloru i rysunku powłoki są odcienie naturalnego orzecha. Głębokie kolory drewna nadadzą pomieszczeniom elegancki, ponadczasowy wygląd.

Z kolei wykończenie skrzydeł o wyglądzie skandynawskiego buku, w jasnej, przyjemnej dla oka tonacji, zdecydowanie ociepli wnętrze.

Drzwi ozdobią wnętrze

Elementy wystroju, współgrające z drzwiami imitującymi różne gatunki drewna, nadadzą wnętrzom określony styl. I tak okleina o wyglądzie orzecha będzie bardzo dobrze współgrała z meblami solidnymi, nawiązującymi do stylu mieszczańskiego. Jasny buk zaś stanowi nawiązanie do wzornictwa skandynawskiego. W tym przypadku takim drzwiom mogą towarzyszyć lekkie meble na cienkich nóżkach. Miękkie poduszki i pledy czy pastelowe fronty szafek podkreślą urokliwy klimat aranżacji. Biała klamka będzie zaś detalem pasującym do całości.

Ważna jest jakość

Dostępne są drzwi w okleinie 3D, znakomicie odwzorowującej rysunek drewna. Wrażenie będzie jeszcze lepsze, gdy wybierzemy skrzydła nie tylko efektowne, ale też solidnie wykonane. Jedną z cech świadczących o jakości jest zabezpieczenie skrzydła taśmą brzegową ABS, co zwiększa trwałość stolarki.

Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych firmy Porta.

1