PONZIO: nowy magazyn i nowy system

Autor: |Data publikacji:

Ponzio, producent systemów aluminiowych do okien, drzwi i fasad uruchomił właśnie nowy magazyn. Obecna w Polsce od 26 lat firma wprowadziła też w tym roku nowy system podnoszono-przesuwny.

O rozpoczęciu inwestycji na terenie zakładu Ponzio w Cekanowie informowaliśmy w listopadzie ub. roku TUTAJ . 30 sierpnia oddano do użytku jej pierwszą część, czyli halę z magazynem wysokiego składowania. Nowy magazyn, o wysokości 18 m, wyposażono w jedne z najwyższych w branży regały wspornikowe do składowania profili aluminiowych. Na około 100 regałach zainstalowano ponad 2 tysiące półek. Obsługę magazynu ułatwia system indukcyjnego prowadzenia wózków, który ponadto zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Nowy magazyn wysokiego składowania. Zdjęcie: Ponzio

Dzięki większym możliwościom magazynowania, firma usprawni realizację zamówień oraz podwyższy standard obsługi klienta. Zakończenie kolejnego etapu budowy, uruchomienie pionowej linii lakierniczej w hali produkcyjnej, planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Firma nie zdradza wartości inwestycji, wiadomo tylko, że łączna powierzchnia obiektu wyniesie 8,5 tys. mkw. Inwestycja ma zwiększyć potencjał Ponzio i umocnić pozycję tego producenta wśród liderów w branży systemów aluminiowych. Na decyzję o rozbudowie zakładu wpływ mogły mieć z pewnością coroczne, znaczne wzrosty sprzedaży. Jak informuje Centrum Analiz Branżowych, w roku 2018 firma osiągnęła obrót w wysokości 192,5 mln złotych, o 16 proc. wyższe niż rok wcześniej.

W tym roku impulsem do dalszego wzrostu sprzedaży może być wprowadzenie nowego systemu przesuwnego o nazwie Ponzio SL1700TT, który jest połączeniem rozwiązań uchylno-przesuwnych i podnoszono-przesuwnych. Dzięki temu charakteryzuje się wysoką szczelnością i izolacyjnością termiczną i łatwą obsługą. System ten wzbudził duże zainteresowanie uczestników niedawno zakończonego cyklu konferencji dla producentów konstrukcji aluminiowych w systemach Ponzio. Jak informuje firma, wzięło w nich udział, łącznie z klientami z zagranicy, ponad 600 osób.

Zobacz również

Nowe „Vademecum: marketing i oprogramowanie” dostępne na naszym portalu

Nowe „Vademecum: marketing i oprogramowanie” dostępne na naszym portalu

Nowe „Vademecum: marketing i oprogramowanie”. Sprawdź, jak skutecznie prowadzić marketing i wdrażać nowoczesne oprogramowanie w firmie.

„Gwiazdy Rankingu Buildera” dla branży stolarki

„Gwiazdy Rankingu Buildera” dla branży stolarki

Gwiazdy Rankingu Buildera to zestawienie firm o najlepszej sytuacji finansowej. Kolejna edycja zakończyła się na początku kwietnia 2025 r.

XXXIV Forum 100 – fotorelacja

XXXIV Forum 100 – fotorelacja

W ubiegłym tygodniu odbyła się XXXIV edycja Forum 100. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części fotorelacji.