Program Czyste Powietrze wspiera inwestorów w wymianie m.in. stolarki otworowej. Ile już złożono wniosków o dopłatę do wymiany okien i drzwi? Mamy najnowsze dane na ten temat.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępnił nam najnowsze informacje na temat poziomu wymiany stolarki w ramach programu Czyste Powietrze. Dane zebrane są od początku programu, czyli od września 2018 r. do 21 stycznia 2022 r. W tym czasie złożonych zostało 117 556 wniosków o dopłatę do wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. NFOŚiGW podliczył, że jeśli chodzi o okna, to ludzie wnioskowali o dofinansowanie wymiany stolarki okiennej o powierzchni 2 657 673 mkw. W przypadku drzwi suma ich powierzchni we wnioskach wynosi 1 016 612 mkw.
Program po raz kolejny się zmienia. Od 19 stycznia tego roku właściciele domów jednorodzinnych mogą się ubiegać o tzw. ekologiczny kredyt antysmogowy. Przyznawany on będzie z dotacją programu Czyste Powietrze. Osoby, które zdecydują się na kredyt, mogą liczyć na dopłatę w wysokości nawet do 37 tys. zł. Co więcej, banki będą też pomagały w dopełnieniu formalności, będzie je można załatwić w jednej placówce.
Kredyt ekologiczny, jak informuje NFOŚiGW, dostępny będzie w wybranych Bankach Spółdzielczych zrzeszenia SGB (Spółdzielcza Grupa Bankowa). Pieniądze przeznaczone będą m.in. na zakup i montaż okien i drzwi zewnętrznych oraz bram garażowych, a także na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła, ocieplenie przegród budowlanych czy zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.
Kredyt dostępny jest dla właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Na przeprowadzenie remontu inwestor ma 18 miesięcy od złożenia wniosku o dofinansowanie w banku. Pieniądze z dotacji zostaną jednak wypłacone przez wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska po zakończeniu prac termomodernizacyjnych. Podpisywanie umów potrwa do 31.grudnia 2027 r.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".