Polskie okna i drzwi znów w Las Vegas

Red.: |Data publikacji:

Polscy producenci konsekwentnie inwestują w rozwój na amerykańskim rynku. Firmy będą prezentować swoją ofertę na najbliższych targach w Las Vegas.

Już niebawem, od 31 stycznia do 2 lutego odbędą się targi NAHB International Builders’ Show. Jedna z ważniejszych imprez targowych dla branży budowlanej, także stolarki otworowej będzie miała miejsce w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych. Niemal stało się tradycją, że od kilku lat na wystawie swoją ofertę prezentują polscy producenci. W tym roku amerykańscy goście targów będą mogli zapoznać się z produktami i rozwiązaniami firm: Drutex, Dako, Eko-Okna, FakroAmerica, Oknoplast i Pagen.

Organizatorzy informują, że podczas targów goście mogą wziąć udział w panelach edukacyjnych, poznać najnowsze trendy w budownictwie, a przede wszystkim być świadkiem prezentacji nowości produktowych. Targi przyznają także swoje nagrody dla innowacyjnych, funkcjonalnych i z ciekawym designem produktów, Best of IBS Awards 2023. Te nagrody są podzielone na różne kategorie, wśród nich jest także dotycząca stolarki: Best Window and Door Product. W tym roku finalistami zostały cztery produkty, wśród nich znajduje się okno z PCW wytworzone przez polskiego producenta, firmę Pagen. Podczas targów ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu w każdej z kategorii.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1