Polscy producenci okien chcą brać udział w odbudowie Ukrainy

Autor: |Data publikacji:

Kwestia odbudowy Ukrainy i udziały w tym polskich firm, w tym z branży stolarki otworowej dyskutowana jest już od pewnego czasu. Niedawno odbyła się konferencja i wystawa poświęcona tematyce odbudowy Ukrainy. Wzięły w niej udział także firmy okienne.

W Warszawie odbyła się międzynarodowa wystawa i konferencja „Rebuild Ukraine by Energy”. Miała ona miejsce w hali EXPO XXI w dniach od 14 do 15 listopada. Spotkanie było poświęcone odbudowie i inwestycjom, jakie mają być przeprowadzone u naszych wschodnich sąsiadów. W wydarzeniu udział wzięli zarówno przedstawiciele ukraińskiej administracji, przemysłu budowlanego, jak i reprezentanci firm z Polski, krajów Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, Turcji, Kanady czy USA. Wśród firm z branży stolarki otworowej z naszego kraju udział w wydarzeniu wzięły: Fakro i Velux Commercial Polska. Obecni byli także przedstawiciele agencji i związków, w tym Polska Agencja Inwestycji i Handlu czy Polskie Związek Pracodawców Budownictwa.

Zespół Velux Commercial Polska podczas wystawy Rebuild Ukraine

Okna dla Ukrainy

Choć proces odbudowy na pełną skalę Ukrainy się nie rozpoczął, to trafiają tam stale materiały budowlane. Wciąż trwają zbiórki okien i wysyłki ich do Ukrainy. Fundacja Brda kontynuuje zaczęty tuż po wybuchu wojny Projekt Okno. Pomysł polega na tym, że zbierane od producentów czy dystrybutorów okna, które pochodzą np. ze zwrotów od klientów. Fundacja odbiera także stolarkę pochodzącą z demontażu. Organizacja odebrała ponad 215 okien z demontowanego biurowca Atrium w Warszawie. Pod koniec listopada zaś do fundacji trafiło 460 pełnych okien wraz z ramami zdemontowanych z Wilcza House w Warszawie. Trafią one do Chersonia.

Zobacz również

Arkadiusz Muś założy partię polityczną?

Arkadiusz Muś założy partię polityczną?

W ostatnich dniach media obiegła informacja o tym, że na horyzoncie pojawiła się nowa partia polityczna, której inicjatorem miałby być Arkadiusz Muś, właściciel Press-Glass.

Czytaj lipcowe „Forum Branżowe”

Czytaj lipcowe „Forum Branżowe”

Dostępny jest nowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (07/2025). Gośćmi wydania są Agnieszka i Sylwester Piechowscy, właściciele firmy Sun Winner.

Nowe „Vademecum: montaż stolarki” dostępne na naszym portalu

Nowe „Vademecum: montaż stolarki” dostępne na naszym portalu

„Vademecum: montaż stolarki” to praktyczny przewodnik po aktualnych standardach i technologiach montażu okien, również wielkogabarytowych.