Polscy producenci okien chcą brać udział w odbudowie Ukrainy

Red.: |Data publikacji:

Kwestia odbudowy Ukrainy i udziały w tym polskich firm, w tym z branży stolarki otworowej dyskutowana jest już od pewnego czasu. Niedawno odbyła się konferencja i wystawa poświęcona tematyce odbudowy Ukrainy. Wzięły w niej udział także firmy okienne.

W Warszawie odbyła się międzynarodowa wystawa i konferencja „Rebuild Ukraine by Energy”. Miała ona miejsce w hali EXPO XXI w dniach od 14 do 15 listopada. Spotkanie było poświęcone odbudowie i inwestycjom, jakie mają być przeprowadzone u naszych wschodnich sąsiadów. W wydarzeniu udział wzięli zarówno przedstawiciele ukraińskiej administracji, przemysłu budowlanego, jak i reprezentanci firm z Polski, krajów Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, Turcji, Kanady czy USA. Wśród firm z branży stolarki otworowej z naszego kraju udział w wydarzeniu wzięły: Fakro i Velux Commercial Polska. Obecni byli także przedstawiciele agencji i związków, w tym Polska Agencja Inwestycji i Handlu czy Polskie Związek Pracodawców Budownictwa.

Zespół Velux Commercial Polska podczas wystawy Rebuild Ukraine

Okna dla Ukrainy

Choć proces odbudowy na pełną skalę Ukrainy się nie rozpoczął, to trafiają tam stale materiały budowlane. Wciąż trwają zbiórki okien i wysyłki ich do Ukrainy. Fundacja Brda kontynuuje zaczęty tuż po wybuchu wojny Projekt Okno. Pomysł polega na tym, że zbierane od producentów czy dystrybutorów okna, które pochodzą np. ze zwrotów od klientów. Fundacja odbiera także stolarkę pochodzącą z demontażu. Organizacja odebrała ponad 215 okien z demontowanego biurowca Atrium w Warszawie. Pod koniec listopada zaś do fundacji trafiło 460 pełnych okien wraz z ramami zdemontowanych z Wilcza House w Warszawie. Trafią one do Chersonia.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1