Altaterra to firma należąca do VKR Group (m.in. Velux oraz Dovista) i jednocześnie właściciel takich marek jak: Dakea, RoofLite, czy Contrio. Firma ogłosiła właśnie, że z początkiem października doszło do zmiany na stanowisku prezesa spółki.
Nowym prezesem zarządu został Krzysztof Dudek, który zastąpił na tym stanowisku Krisztiána Mészárosa. Węgier objął z kolei stanowisko dyrektora regionu Europy Środkowej i Wschodniej w grupie Velux. Dudek jest oficjalnie prezesem zarządu od 1 października 2020 r.
Krzysztof Dudek, prezes zarządu Altaterra:
Nasza elastyczność i umiejętność reagowania na zmieniające się potrzeby klientów będą nadal priorytetem dla Altaterra. W przyszłości będziemy nadal inwestować w obszary, które umożliwią nam wzrosty, rozwój przedsiębiorstwa i pozostać zaangażowanym partnerem. Jestem podekscytowany i nie mogę doczekać się wspólnego budowania naszej przyszłości.
Nowy prezes Altaterra urodził się w Warszawie, jest żonaty i ma dwóch synów w wieku 10 i 11 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Stolarce Wołomin, a od 2006 r. związany jest z grupą VKR.
Altaterra produkuje i sprzedaje okna dachowe w 30 krajach i zatrudnia ponad 130 pracowników 12 narodowości w całej Europie.
Zobacz również
Drutex oficjalnym partnerem Bayernu Monachium
Jeden z największych producentów okien w Polsce, Drutex został oficjalnym partnerem Bayernu Monachium. Umowa została podpisana na trzy lata i jest częścią ekspansji producenta z Bytowa na rynkach europejskich.
Eko-Okna odpowiadają na publikację przewodniczącego związków zawodowych
Zarząd Eko-Okna S.A. wydał oświadczenie, w którym stanowczo dementuje zarzuty stawiane przez Dawida Brożka, przewodniczącego OM NSZZ Solidarność Silesia. Firma oskarża go o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, które mają podważać zaufanie do pracodawcy i destabilizować sytuację wśród pracowników.
Fakro, Stollar i Wital wspierają lokalny sport, Drutex z nowym międzynarodowym sponsoringiem?
Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o wsparciu, jakiego udzielają firmy z branży stolarki okienno-drzwiowej w rozwój sportu, a tymczasem w w ostatnich dniach o przedłużeniu umów sponsorskich poinformowały Fakro, Stollar i Wital. Ponadto dochodzą słuchy, że swoją ekspansję na europejskim rynku kontynuować ma Drutex.