Polacy jesienią stawiają na remonty

Autor: |Data publikacji:

Polacy chcą remontować swoje domy i mieszkania. Mimo rosnących cen materiałów budowlanych i usług, wielu planuje remont jeszcze w tym roku.

Aż 61 proc. Polaków przyznaje, że zakupy materiałów budowlanych do remontu robiło online jeszcze przed pandemią. Obecnie ta grupa częściej korzysta z nowoczesnego kanału zakupowego. Natomiast 51 proc. respondentów planuje remont w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Tak wynika z badania, które zleciła Grupa Muszkieterów (Les Mousquetaires) do której należy m.in. sklep budowlany Brico Marche. Na podstawie ankiet powstał raport zatytułowany: Jak kupuje polski konsument? Trendy e-commerce w zakupach z kategorii spożywczej oraz „dom i ogród”. Jeśli chodzi o zakupy przez Internet, to ludzie wydają w sieci na materiały budowlane do remontu średnio około 450 zł miesięcznie.

Plany remontowe Polaków sprawdził także Santander Consumer Bank. Firma przygotowała badanie, które w głównym stopniu skupione było na temacie edukacji. Jednak w raporcie Polaków portfel własny. Szkoła 2.0 egzamin z powrotu znalazła się także część poświęcona jesiennym wydatkom. Bank chciał sprawdzić, jakie większe wydatki planują Polacy w najbliższych miesiącach. Z raportu wynika, że ok. 20 proc. ludzi planujących większe wydatki, chce w tym roku na jesieni przeprowadzić remont mieszkania bądź domu. Wydatki na remont znalazły się na pierwszym miejscu. Natomiast około 40 proc. z ankietowanych nie zamierza w tym roku na jesieni wydawać dużych kwot.

Zobacz również

Otwarcie salonu G-U Open Lab

Otwarcie salonu G-U Open Lab

G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.

R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku

R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku

R+T Innovation Award 2027: wystawcy targów R+T mogą zgłaszać swoje produkty do konkursu do 11 września 2026 roku.

Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

Vitrintec planuje zwiększyć moce produkcyjne i zbuduje nową halę. Firma planuje kolejne inwestycje i zakup nowoczesnego parku maszynowego.