Polacy jesienią stawiają na remonty

Autor: |Data publikacji:

Polacy chcą remontować swoje domy i mieszkania. Mimo rosnących cen materiałów budowlanych i usług, wielu planuje remont jeszcze w tym roku.

Aż 61 proc. Polaków przyznaje, że zakupy materiałów budowlanych do remontu robiło online jeszcze przed pandemią. Obecnie ta grupa częściej korzysta z nowoczesnego kanału zakupowego. Natomiast 51 proc. respondentów planuje remont w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Tak wynika z badania, które zleciła Grupa Muszkieterów (Les Mousquetaires) do której należy m.in. sklep budowlany Brico Marche. Na podstawie ankiet powstał raport zatytułowany: Jak kupuje polski konsument? Trendy e-commerce w zakupach z kategorii spożywczej oraz „dom i ogród”. Jeśli chodzi o zakupy przez Internet, to ludzie wydają w sieci na materiały budowlane do remontu średnio około 450 zł miesięcznie.

Plany remontowe Polaków sprawdził także Santander Consumer Bank. Firma przygotowała badanie, które w głównym stopniu skupione było na temacie edukacji. Jednak w raporcie Polaków portfel własny. Szkoła 2.0 egzamin z powrotu znalazła się także część poświęcona jesiennym wydatkom. Bank chciał sprawdzić, jakie większe wydatki planują Polacy w najbliższych miesiącach. Z raportu wynika, że ok. 20 proc. ludzi planujących większe wydatki, chce w tym roku na jesieni przeprowadzić remont mieszkania bądź domu. Wydatki na remont znalazły się na pierwszym miejscu. Natomiast około 40 proc. z ankietowanych nie zamierza w tym roku na jesieni wydawać dużych kwot.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.