Świat stolarki otworowej w liczbach! Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki – to główne zagadnienia, jakie w nowym podcaście poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe).
To już druga audycja Forum Branżowego obok cieszącego się dużą popularnością w środowisku Branżowiska, lecz tu usłyszą Państwo mniej newsów, a więcej interesujących raportów i zaskakujących zestawień z branży stolarki. Kolejne odcinki w każdą pierwszą środę miesiące (dostępne w najpopularniejszych serwisach podcastowych). Miłego słuchania!
W debiutanckim odcinku podcastu omawiamy europejski rynek stolarki po pierwszym półroczu 2020 r. Rozmawiamy o tym, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na sprzedaż okien oraz drzwi i jak na tle konkurencji wypadła Polska. Ciekawym wątkiem jest również eksport stolarki do USA. Jak się okazuje, rodzima stolarka zaczyna być coraz częściej kupowana w Stanach Zjednoczonych! Na koniec odcinka rozmawiamy o wynikach Sanok Rubber Company SA z I półrocza.
Tagi
audycjacentrum analiz branżowychekonomiagospodarkaMaksymilian MirosPaweł Gregorczykpodcastpodcast plusy minusyraportyZobacz również
„Cafe Branżowisko” #4 – nowe CPR i wyzwania dla producentów
Czwarty odcinek podcastu "Cafe Branżowisko" poświęcony został zmianom, jakie przynosi nowe rozporządzenie CPR. Rozmawiamy z prof. PW Szymonem Firlągiem, prezesem Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa – by wspólnie przeanalizować wpływ tych regulacji na branżę budowlaną.
Plusy, minusy #33 – produkcja stolarki w Niemczech w 2024 roku
Po blisko dwuletniej przerwie powróciły analizy rynku stolarki w formie podcastów. W głównym temacie odcinka Aleksander Klos z Forum Branżowego i Maksymilian Miros z Centrum Analiz Branżowych przedstawiają sytuację na rynku niemieckim.
„Cafe Branżowisko” #3 – branża stolarki w obliczu globalnych wyzwań
Gościem trzeciego odcinka Cafe Branżowisko jest dr Zbigniew Mendel. Rozmawiamy na temat przyszłości polskiej branży stolarki otworowej w kontekście zmieniającej się sytuacji geopolitycznej i gospodarczej.