Mimo wirusa pierwszy kwartał w Assa Abloy na plusie

Red.: MR |Data publikacji: 2020-04-10

Assa Abloy opublikowała wstępne wyniki z pierwszego kwartału 2020 r. Wpływ na wyniki spółki miała panująca obecnie pandemia.

Pierwszy kwartał tego roku był dla firm, szczególnie tych działających globalnie, badzo trudny. Głównym tego powodem jest rozprzestrzeniający się koronawirus. Na całym świecie podejmowane są działania, by zapobiec rozpowszechnianiu się wirusa, co oznacza w niektórych przypadkach także zamykanie fabryk. Takie radykalne działania, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, podejmowała również Assa Abloy. 

Jeśli zaś chodzi o kwestie finansowe, to w I kwartale 2020 r. sprzedaż wyniosła 22,1 mld koron szwedzkich (ok. 9 mld zł) w porównaniu do 21,5 mld w 2019 r. (ok. 8,9 mld zł). Z tych danych wynika, że firma zanotowała w tym okresie wzrost o 3 proc. Spółka jednocześnie informuje, że wzrost organiczny był niższy o 3 proc., a zysk operacyjny EBIT wyniósł 2,7 mld koron (1,1 mld zł) w porównaniu do 3,2 mld w roku 2019 (1,3 mld zł).

Assa Abloy informuje, że w omawianym okresie firma najbardziej odczuła efekt koronawirusa w rejonie Azji, głównie w Chinach. Natomiast pozostała część rynków odebrała efekt pandemii poprzez zaburzony łańcuch dostaw, który zaczął być odczuwalny od lutego. Z kolei wpływ na spadek przychodów ze sprzedaży zaczął być widoczny od marca. Firma jednak zapewnia, że nadal obsługuje klientów. Spółka jest przygotowana do tego, by szybko wrócić do normalnej pracy, gdy sytuacja na świecie się poprawi.

Zobacz również

NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

NSG Group poinformował, że globalnie w okresie od kwietnia do czerwca zanotował spadek w przychodach na poziomie ok. 40 proc.

Smart home domeną ludzi młodych

Smart home domeną ludzi młodych

Firma USP Marketing Consultancy przeprowadziła europejskie badanie dotyczące powodów dla których decydujemy się lub rezygnujemy z zakupu produktów z kategorii smart home. Sprawdziła również, czy inwestycje w dom inteligentny to domena ludzi młodych.

Konkurs na najlepszy showroom w branży – wielki finał

Konkurs na najlepszy showroom w branży – wielki finał

Za nami pierwszy etap zabawy, w ramach której nasi czytelnicy wybierają najlepsze showroomy w branży stolarki. Sprawdź, kto znalazł się w finale i wybierz swojego faworyta!

1