Mimo wirusa pierwszy kwartał w Assa Abloy na plusie

Red.: MR |Data publikacji: 2020-04-10

Assa Abloy opublikowała wstępne wyniki z pierwszego kwartału 2020 r. Wpływ na wyniki spółki miała panująca obecnie pandemia.

Pierwszy kwartał tego roku był dla firm, szczególnie tych działających globalnie, badzo trudny. Głównym tego powodem jest rozprzestrzeniający się koronawirus. Na całym świecie podejmowane są działania, by zapobiec rozpowszechnianiu się wirusa, co oznacza w niektórych przypadkach także zamykanie fabryk. Takie radykalne działania, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, podejmowała również Assa Abloy. 

Jeśli zaś chodzi o kwestie finansowe, to w I kwartale 2020 r. sprzedaż wyniosła 22,1 mld koron szwedzkich (ok. 9 mld zł) w porównaniu do 21,5 mld w 2019 r. (ok. 8,9 mld zł). Z tych danych wynika, że firma zanotowała w tym okresie wzrost o 3 proc. Spółka jednocześnie informuje, że wzrost organiczny był niższy o 3 proc., a zysk operacyjny EBIT wyniósł 2,7 mld koron (1,1 mld zł) w porównaniu do 3,2 mld w roku 2019 (1,3 mld zł).

Assa Abloy informuje, że w omawianym okresie firma najbardziej odczuła efekt koronawirusa w rejonie Azji, głównie w Chinach. Natomiast pozostała część rynków odebrała efekt pandemii poprzez zaburzony łańcuch dostaw, który zaczął być odczuwalny od lutego. Z kolei wpływ na spadek przychodów ze sprzedaży zaczął być widoczny od marca. Firma jednak zapewnia, że nadal obsługuje klientów. Spółka jest przygotowana do tego, by szybko wrócić do normalnej pracy, gdy sytuacja na świecie się poprawi.

Zobacz również

Akzo Nobel nie podniósł swoich cen

Akzo Nobel nie podniósł swoich cen

AkzoNobel, koncern specjalizujący się w dziedzinie farb i powłok przemysłowych, ogłosił swoje wyniki za II kwartał 2021 roku. W tym okresie koncern zwiększył swoje przychody o 26 proc. i osiągnął 335 mln EUR skorygowanego zysku operacyjnego.

Somfy notuje wzrost sprzedaży o ponad 40 proc.

Somfy notuje wzrost sprzedaży o ponad 40 proc.

Somfy podsumowało pierwsze półrocze, sprzedaż nie tylko w porównaniu do roku 2020 była wyższa (o ok. 40 proc.), ale wyższa i to o 30 proc. była także w porównaniu do roku 2019.

Dako odważnie kontynuuje inwestycje

Dako odważnie kontynuuje inwestycje

Tuż obok siedziby Dako w Nowym Sączu wielki plac budowy. Trwają prace nad powstaniem nowej hali produkcyjnej i showroomu, które zakończyć mają się do końca roku.

1