Mimo wirusa pierwszy kwartał w Assa Abloy na plusie

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy opublikowała wstępne wyniki z pierwszego kwartału 2020 r. Wpływ na wyniki spółki miała panująca obecnie pandemia.

Pierwszy kwartał tego roku był dla firm, szczególnie tych działających globalnie, badzo trudny. Głównym tego powodem jest rozprzestrzeniający się koronawirus. Na całym świecie podejmowane są działania, by zapobiec rozpowszechnianiu się wirusa, co oznacza w niektórych przypadkach także zamykanie fabryk. Takie radykalne działania, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, podejmowała również Assa Abloy. 

Jeśli zaś chodzi o kwestie finansowe, to w I kwartale 2020 r. sprzedaż wyniosła 22,1 mld koron szwedzkich (ok. 9 mld zł) w porównaniu do 21,5 mld w 2019 r. (ok. 8,9 mld zł). Z tych danych wynika, że firma zanotowała w tym okresie wzrost o 3 proc. Spółka jednocześnie informuje, że wzrost organiczny był niższy o 3 proc., a zysk operacyjny EBIT wyniósł 2,7 mld koron (1,1 mld zł) w porównaniu do 3,2 mld w roku 2019 (1,3 mld zł).

Assa Abloy informuje, że w omawianym okresie firma najbardziej odczuła efekt koronawirusa w rejonie Azji, głównie w Chinach. Natomiast pozostała część rynków odebrała efekt pandemii poprzez zaburzony łańcuch dostaw, który zaczął być odczuwalny od lutego. Z kolei wpływ na spadek przychodów ze sprzedaży zaczął być widoczny od marca. Firma jednak zapewnia, że nadal obsługuje klientów. Spółka jest przygotowana do tego, by szybko wrócić do normalnej pracy, gdy sytuacja na świecie się poprawi.

Zobacz również

Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Mercor podliczył, że wartość zamówień, jakie firma zebrała w sierpniu były wyższe o 29 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Amerykanie wydadzą w tym roku znacznie więcej na remonty domów

Amerykanie wydadzą w tym roku znacznie więcej na remonty domów

Jak wynika z nowego badania Houzz & Home Study, dotyczącego trendów remontowych w USA, aktywność i wydatki związane z renowacją domów są najwyższe od 2018 roku.

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

1