Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Konkurs na najlepszą stolarkę w Polsce: TopTen Hacks odbył się po raz szósty. W połowie listopada ogłoszeni zostali laureaci.

Konkurs na najlepszą stolarkę TopTen Hacks Okna 2022 został zorganizowany po kilkuletniej przerwie, ostatnia, piąta edycja odbyła się w 2019 r. W tym roku laureaci zostali ogłoszeni 16 listopada we Wrocławiu podczas konferencji „Ku neutralności klimatycznej”. Organizatorzy stworzyli pięć kategorii, w których znalazły się najlepiej oceniane produkty sprzedawane na polskim rynku. Były to okna drewniane, okna metalowe, okna z PCW, okna dachowe i drzwi zewnętrzne.

Foto: Dudek.

W kategorii okna drewniane najlepszych, dziesięć produktów wytworzyły firmy: Dudek, Dziadek, Eko-Okna, Fabryka Okien i Drzwi Urzędowski, Fakro, Goran, Karo Okna Drewniane, MS Okna, Prommax Stolarka oraz Wiktorczyk. W grupie okien metalowych najlepsze okazały się produkty firm: Eko-Okna, Gdańska Fabryka Okien, Igloopol System, Kapica, Krishome, Mitbau, Monters, Oknoplus, Rybak i Sapor. Z kolei w kategorii okien z PCW najlepsza dziesiątka została wyprodukowana przez: Adams, Budvar, Internorm, Krishome, Lumaro, Matplast, Mirox, Mitbau, MS Okna i Plastbud. W kategorii okien dachowych nie pojawia się lista dziesięciu firm, bo najlepsze produkty wyprodukowane zostały przede wszystkim przez Fakro – firma miała pięć najlepszych okien oraz Okpol – przez jury zostały wybrane dwa okna tego producenta. Wyróżnione zostały także produkty firm Altaterra Polska Magnetic Neo oraz Roto Okna Dachowe. W ostatniej kategorii – drzwi zewnętrzne, najlepsze produkty zaproponowali: Barański, Doorsy, Krishome, Mar-Dom, Parmax, Pol-Skone, Vikking, Wikęd oraz dwa razy Cal.

Organizatorzy – czyli Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska oraz Fundacja Efektywnego Wykorzystania Energii podkreślają, że znak TopTen 2022 otrzymują produkty o najlepszej efektywności energetycznej. To było główne kryterium, ale także pod uwagę brane były aspekty techniczne i ekonomiczne oraz innowacyjne rozwiązania. Produkty badane były z punktu widzenia standardowego inwestora. Ankieterzy zwracali się do punktów handlowych z prośbą o wycenę zestawu stolarki. Organizatorzy przyznają, że było to działanie podobne do badań pod hasłem „tajemniczy klient”. Jednak okazało się, że na poziomie sprzedaży wiele punktów handlowych miało problemy z dostarczeniem odpowiednich informacji, więc duża grupa produktów nie została wliczona do konkursu z powodu braku danych, a nie dlatego, że miała za niskie parametry techniczne.

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1