Perspektywy rynku maszyn do cięcia szkła

Autor: |Data publikacji:

Analitycy szacują, że globalny rynek maszyn do cięcia szkła osiągnie w 2024 roku wartość 596,1 mln dol. Przy założonym wzroście rok do roku wynoszącym 3,2 proc. w 2034 r. powinno to być 793,4 mln dol.

Future Market Insight opublikował raport dotyczący sytuacji na rynku maszyn do cięcia szkła. Pokusił się też o prognozę do roku 2034. Za bazowy badacze przyjęli rok 2019. Wówczas globalny rynek tych urządzeń został wyceniony na 515,8 mln dol. Natomiast w roku 2023 była to kwota 578,3 mln, co oznacza wzrost o 2,9 proc. r/r. W podziale na kraje wzięte pod uwagę przy ocenie sytuacja wygląda następująco. Najwyższy wzrost – aż 3,9 proc. rok do roku powinny uzyskać Indie, następnie 3,7 proc. Chiny. Pozostałe kraje osiągną poniżej 3 proc.: Australia – 2,9, USA i Zjednoczone Królestwo po 2,8, Niemcy – 2,6 proc. Najniższe prognozy są dla Japonii, która ma szansę uzyskać wzrost na poziomie 2,3 proc.

maszyny do cięcia

Rosnące koszty operacyjne mogą zmniejszyć marże zysku i spowolnić wzrost rynku. Obejmują one koszty pracy, konserwacji urządzeń i duże zużycie przez nie energii elektrycznej. Jako czynniki ograniczające rozwój rynku podane zostały też: wysokie koszty, brak wiedzy specjalistycznej i ogromna złożoność procesów produkcji. Natomiast wzrost mają napędzać m.in. branża samochodowa, ale także rozwijająca się działalność budowlana, luksusowe budynki i domy z bardzo dużymi przeszkleniami, a także rosnące inwestycje w infrastrukturę.

Zobacz również

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka

W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”

Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew

W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".