Partnerstwo na rzecz inteligentnych rozwiązań

Red.: |Data publikacji:

Yale, firma będąca częścią szwedzkiego koncernu Assa Abloy, oraz Oblo, dostawca rozwiązań z zakresu automatyki domowej, ogłosiły partnerstwo. Istotą współpracy ma być połączenie produktów związanych z bezpieczeństwem domów z centrum aplikacji mobilnych i platformą do zarządzania inteligentnym domem. Propozycja jest skierowana do dwóch głównych grup odbiorców: deweloperów i operatorów usług związanych z automatyzacją budynków.

Fot. Yale

Oblo z siedzibą w miejscowości Novi Sad w Serbii, przygotowuje autorskie rozwiązanie, umożliwiające użytkownikom monitorowanie i sterowanie urządzeniami inteligentnego domu za pomocą aplikacji mobilnej OBLO Living. Yale wnosi do tej współpracy swój produkt: Linus Smart Lock. Jak podaje serbska firma, jest to jedno z 400 urządzeń producentów, które są zintegrowane z jej platformą.

Sojusz dla technologii IoT

Ponadto Oblo ogłosiło swoje członkostwo w Connectivity Standards Alliance – sojuszu na rzecz rozwijania i zarządzania standardami technologii IoT. Należy do niego już Yale, poprzez grupę Assa Abloy. Wśród członków są też inne firmy, znane z rynku polskiego: Becker Antriebe, CAME, Nice Ameryka Północna, Velux, Guardian Glass, Häfele, Hella Sonnen- und Wetterschutztechnik. Według raportu CSA, w roku 2022 było już prawie 200 nowych firm członkowskich, z czego 24 proc. to przedsiębiorstwa europejskie.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1