Oto najdynamiczniejsze firmy branży stolarki

Red.: |Data publikacji:

Które firmy z branży stolarki miały największą dynamikę wzrostu sprzedaży porównując wyniki z 2019 i 2018 r.? Odpowiedź na to pytanie przynosi najnowsze zestawienie przygotowane Centrum Analiz Branżowych.

Centrum Analiz Branżowych przeanalizowało wyniki 2 tys. producentów stolarki działających w Polsce. Okazuje się, że czterystu zamknęło 2019 r. sprzedażą na poziomie ponad 20 mln zł. Dziesięć lat temu firm z takimi wynikami było około trzysta, ale wówczas całkowitą liczbę producentów i dostawców szacowano na około 3 tys. Oznacza to, że obecnie co piąta firma z branży może pochwalić się solidnymi, co najmniej 20-milionowymi obrotami. Liczby te wyraźnie wskazują na koncentrację polskiej branży stolarki.

Także dynamika wzrostu sprzedaży w większych firmach jest wyższa – średni wzrost w firmach z obrotami przekraczającymi 20 mln zł przekroczył 8 proc., gdy cała produkcja stolarki w Polsce zwiększyła się o niespełna 5 proc.

Centrum Analiz Branżowych przygotowało listę stu najbardziej dynamicznych firm z branży. Znaleźli się na niej producenci oraz dostawcy, których sprzedaż w 2019 roku zwiększyła się o ponad 14 proc. Wśród nich 10 firm zwiększyło sprzedaż o ponad 50 proc., a lider – Aluprojekt – odnotował wzrost aż o 161 proc. (do 28,4 mln zł)! W zestawieniu znajduje się 25 dostawców oraz aż 75 producentów.

Oto lista 5 najdynamiczniejszych firm w branży:

Pełna lista „Setki dynamicznych” dostępna jest w styczniowym numerze Forum Branżowego, otrzymają ją również uczestnicy webinarium „Nowości na sezon 2021: komponenty do stolarki”, które odbędzie się 21 stycznia 2021 r. o godz. 10:00. Darmowa rejestracja na to wydarzenie dostępna jest pod tym LINKIEM.

Zobacz również

Grupa IFN liczy w tym sezonie na rynek remontowy

Grupa IFN liczy w tym sezonie na rynek remontowy

Grupa IFN odnotowała około dwucyfrowy wzrost przychodów w sezonie 2022. Na uwagę zasługuje dynamiczny wzrost firmy Neuffer, która w grupie specjalizuje się na sprzedaży stolarki online. W tym roku austriacka spółka liczy na rozwój rynku remontowego.

MFO odczuwa spadek koniunktury w budownictwie

MFO odczuwa spadek koniunktury w budownictwie

MFO podsumował pierwszy kwartał pod względem finansowym. Firma odnotowała znaczący spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

1