Oto najdynamiczniejsze firmy branży stolarki

Red.: |Data publikacji:

Które firmy z branży stolarki miały największą dynamikę wzrostu sprzedaży porównując wyniki z 2019 i 2018 r.? Odpowiedź na to pytanie przynosi najnowsze zestawienie przygotowane Centrum Analiz Branżowych.

Centrum Analiz Branżowych przeanalizowało wyniki 2 tys. producentów stolarki działających w Polsce. Okazuje się, że czterystu zamknęło 2019 r. sprzedażą na poziomie ponad 20 mln zł. Dziesięć lat temu firm z takimi wynikami było około trzysta, ale wówczas całkowitą liczbę producentów i dostawców szacowano na około 3 tys. Oznacza to, że obecnie co piąta firma z branży może pochwalić się solidnymi, co najmniej 20-milionowymi obrotami. Liczby te wyraźnie wskazują na koncentrację polskiej branży stolarki.

Także dynamika wzrostu sprzedaży w większych firmach jest wyższa – średni wzrost w firmach z obrotami przekraczającymi 20 mln zł przekroczył 8 proc., gdy cała produkcja stolarki w Polsce zwiększyła się o niespełna 5 proc.

Centrum Analiz Branżowych przygotowało listę stu najbardziej dynamicznych firm z branży. Znaleźli się na niej producenci oraz dostawcy, których sprzedaż w 2019 roku zwiększyła się o ponad 14 proc. Wśród nich 10 firm zwiększyło sprzedaż o ponad 50 proc., a lider – Aluprojekt – odnotował wzrost aż o 161 proc. (do 28,4 mln zł)! W zestawieniu znajduje się 25 dostawców oraz aż 75 producentów.

Oto lista 5 najdynamiczniejszych firm w branży:

Pełna lista „Setki dynamicznych” dostępna jest w styczniowym numerze Forum Branżowego, otrzymają ją również uczestnicy webinarium „Nowości na sezon 2021: komponenty do stolarki”, które odbędzie się 21 stycznia 2021 r. o godz. 10:00. Darmowa rejestracja na to wydarzenie dostępna jest pod tym LINKIEM.

Zobacz również

Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Strategiczne decyzje producentów profili z PCW

Grupa Rehau podjęła decyzję o sprzedaży swojej działalności w Rosji. Inny znów producent profili, Profine, ogłosił inwestycję w Serbii.

Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Grupa Warema podsumowała globalne wyniki za 2021 r. Firma osiągnęła wzrost przychodów o 10 proc. Do wysokich wyników przyczyniła się także działalność Anwisu.

Kongres Stolarki Polskiej za nami

Kongres Stolarki Polskiej za nami

W dniu 27 maja w Warszawie odbył się Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Była to już 12. edycja tej imprezy. Głównymi tematami spotkania były: sytuacja gospodarcza, ekologia oraz marketing.

1