Oto najdynamiczniejsze firmy branży stolarki

Red.: PG |Data publikacji: 2021-01-18

Które firmy z branży stolarki miały największą dynamikę wzrostu sprzedaży porównując wyniki z 2019 i 2018 r.? Odpowiedź na to pytanie przynosi najnowsze zestawienie przygotowane Centrum Analiz Branżowych.

Centrum Analiz Branżowych przeanalizowało wyniki 2 tys. producentów stolarki działających w Polsce. Okazuje się, że czterystu zamknęło 2019 r. sprzedażą na poziomie ponad 20 mln zł. Dziesięć lat temu firm z takimi wynikami było około trzysta, ale wówczas całkowitą liczbę producentów i dostawców szacowano na około 3 tys. Oznacza to, że obecnie co piąta firma z branży może pochwalić się solidnymi, co najmniej 20-milionowymi obrotami. Liczby te wyraźnie wskazują na koncentrację polskiej branży stolarki.

Także dynamika wzrostu sprzedaży w większych firmach jest wyższa – średni wzrost w firmach z obrotami przekraczającymi 20 mln zł przekroczył 8 proc., gdy cała produkcja stolarki w Polsce zwiększyła się o niespełna 5 proc.

Centrum Analiz Branżowych przygotowało listę stu najbardziej dynamicznych firm z branży. Znaleźli się na niej producenci oraz dostawcy, których sprzedaż w 2019 roku zwiększyła się o ponad 14 proc. Wśród nich 10 firm zwiększyło sprzedaż o ponad 50 proc., a lider – Aluprojekt – odnotował wzrost aż o 161 proc. (do 28,4 mln zł)! W zestawieniu znajduje się 25 dostawców oraz aż 75 producentów.

Oto lista 5 najdynamiczniejszych firm w branży:

Pełna lista „Setki dynamicznych” dostępna jest w styczniowym numerze Forum Branżowego, otrzymają ją również uczestnicy webinarium “Nowości na sezon 2021: komponenty do stolarki”, które odbędzie się 21 stycznia 2021 r. o godz. 10:00. Darmowa rejestracja na to wydarzenie dostępna jest pod tym LINKIEM.

Zobacz również

Alu in – nowa marka Abakusa

Alu in – nowa marka Abakusa

Abakus tworzy nowy brand o nazwie Alu in. W ramach wyodrębnionej w strukturach firmy marki oferowana będzie stolarka aluminiowa oparta na systemach Aluprof i Schüco. Planowane są dwie linie produktowe: Alu Industrial Aluprof oraz Alu Intuitive Schüco.

Fapim buduje w Polsce nową siedzibę

Fapim buduje w Polsce nową siedzibę

Fapim buduje w Radzyminie pod Warszawą nowa halę magazynową i biurowiec. Firma planuje przeprowadzkę w połowie tego roku.

Europrofil będzie się rozbudowywał

Europrofil będzie się rozbudowywał

Europrofil z Olsztynka planuje rozbudować halę produkcyjną. Firma szacuje koszt budowy i wyposażenia hali na ok. 1 mln zł.

1