Były dyrektor Drutexu oskarżany w Bytowie

Red.: |Data publikacji:

W biznesie niezbędny jest łut szczęścia, a to opuściło chyba Bogdana Gierszewskiego, byłego dyrektora produkcji Drutexu, który po konflikcie ze stryjem postanowił pójść „na swoje”. W kategoriach ciekawostki pisaliśmy o samowoli budowlanej jakiej dopuścił się pan Bogdan w podbytowskim Udorpiu. Niestety okazało się, że sprawa jest na tyle poważna, że biznesmen już 20 sierpnia stanie przed sądem w charakterze oskarżonego.

Bogdanowi Gierszewskiemu zarzucono, że w roku 2019 w miejscowości Udorpie zbudował, bez wymaganego pozwolenia na budowę, budynek gospodarczy o konstrukcji stalowej (na zdjęciu). Budowę tą jesienią ub. roku, po wpłaceniu przez inwestora 25 000 zł zalegalizowano jako halę na potrzeby produkcji rolnej. Prowadzący postępowanie prokurator również wystąpił o dość łagodną karę: okres próby jednego roku dla oskarżonego i wpłatę 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Z takim wnioskiem zgodził się obrońca oskarżonego. Niestety innego zdania była, jak donoszą lokalne media, sędzia Sądu Rejonowego w Bytowie, Dorota Kolińska-Bela, stwierdzając, że warunkowe umorzenie postępowania byłoby w tym przypadku nieuzasadnione.  Postępowanie musi więc znaleźć swój finał w sądzie, przed którym zapadnie wyrok, a termin rozprawy wyznaczono na 20 sierpnia br.

Widok hali w Udorpiu od strony ulicy. fot. Forum Branżowe

Urząd Miejski w Bytowie odrzucił z kolei również wniosek Bogdana Gierszewskiego dotyczący przekształcenia zalegalizowanej jesienią samowoli, jako hali z przeznaczeniem do produkcji rolniczej. Teraz Gierszewski wystąpił o przekształcenie jej na obiekt przemysłowy – halę do produkcji okien. Mówi się nawet, że zamówił już kilka linii produkcyjnych. Wobec decyzji władz Bytowa i postępowania sądowego wiadomo, że w Udorpiu, na razie przynajmniej, one nie staną.

Jakby nieszczęść było mało, to potwierdziły się również  jako zasadne zarzuty sformułowane przez od lat walczącego z Gierszewskim rolnika, Stefana Sobisza, o bezprawnym przejmowaniu przez niego gruntów Skarbu Państwa. „Postępowanie wyjaśniające potwierdziło wystąpienie przesłanek przemawiających za skorzystaniem przez KOWR z prawa odkupu – powiedział lokalnym mediom Grzegorz Pięta, dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Potwierdził, że zapadła decyzja o odebraniu 85 hektarów ziemi, które Bogdan Gierszewski przejął od okolicznych rolników w drodze zamiany. – Aktualnie w przedmiotowej sprawie trwa wymiana korespondencji między stronami – poinformował media dyrektor Pięta. – W przypadku niewskazania terminu podpisania aktu notarialnego sprawa zostanie skierowana na drogę sądową – dodaje.

Bogdan Gierszewski ze stryjem na 30-leciu Drutexu.

Ale to też nie była by ostatnia sprawa Bogdana Gierszewskiego przed sądem. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, przeciwko niemu złożone zostało zawiadomienie do prokuratury o działania na szkodę spółki Drutex SA. W czasie, kiedy zasiadał on w gronie członków zarządu tej spółki i odpowiadał m.in. za zaopatrzenie, dopuścić się miał ponoć nadużyć o wielomilionowej skali. Jak twierdzi zarząd Drutexu nie są to ostatnie oskarżenia wysuwane pod adresem swojego byłego już dyrektora i bratanka prezesa. Kolejne już wkrótce mają ujrzeć światło dzienne.

Bogdan Gierszewski to bardzo zdolny inżynier, dobry organizator, człowiek dobrze znany w branży stolarki budowlanej. Po wyrzuceniu z Drutexu zajął się handlem oknami Eko-Okien, gdzie miał nawet miejsce w pierwszej piątce największych dilerów tego producenta. Jest to osoba powszechnie znana również w Bytowie jako były dyrektor Drutexu, przedsiębiorca, deweloper, właściciel licznych nieruchomości, a jednocześnie szef rady nadzorczej Wodociągów Miejskich. Niestety na takim wizerunku zaczęły się ostatnio pojawiać liczne rysy i pęknięcia. Toczące się wobec niego postępowania i niekorzystne decyzje wydają się potwierdzać, że fortuna odwraca się od pana Bogdana plecami. A bez szczęścia w biznesie ani rusz… ciąg dalszy więc zapewne nastąpi.

Zobacz również

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Szykuje się duże przejęcie na polskim rynku stolarki

Grupa Kęty zamieściła na swojej stronie komunikat informujący o zawarciu przedwstępnej warunkowej umowy nabycia udziałów w Selt.

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Grupa Oknoplast z nowym logo i wzrostami po pierwszym półroczu

Podczas trwającego jubileuszu 30-lecia Oknoplastu przedstawiona została nowa identyfikacja wizualna Grupy Oknoplast. Zaprezentowano zostało nowe logo Grupy.

Optymizm w Grupie Sanco

Optymizm w Grupie Sanco

Grupa Sanco zorganizowała w połowie maja doroczne spotkanie dla firm stowarzyszonych. Odbyło się ono w Gdańsku.

1