Optymistyczne wieści i uznanie od G-U

Red.: |Data publikacji:

Pierwszy kwartał tego roku dla G-U w Polsce był bardzo dobry pod względem sprzedaży. Firma podsumowała, że nie tylko zrealizowała plan, ale wyniki są wyższe, niż w zeszłym roku.

Mamy koniec marca, to dobry moment, by podsumować trzy pierwsze miesiące pod względem handlowym. Dla G-U w Polsce był to bardzo dobry okres. Co więcej, firma nadal realizuje zlecenia bez zmian, gdyż klienci – producenci stolarki kontynuują produkcję. Niewielkie spadki zleceń zauważono w ostatnich tygodniach wśród producentów, którzy dużo eksportują. Szczególnie dotyczy to firm, którzy wysyłali swoje wyroby do Francji, Belgii i Włoch. Ale i powód jest powszechnie znany.

G-U w ostatnich dniach wprowadziło, podobnie jak wiele firm naszej branży, zmiany w organizacji pracy. Polegają one na tym, że część pracowników wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Natomiast część z nich przychodzi do pracy, gdyż zajmują się m.in. obsługą magazynu. Tu jednak zespół podzielony jest na grupy, by kontakt między ludźmi był ograniczony do minimum. Logistyka w G-U działa sprawnie i dostawy do klientów odbywają się bez zakłóceń.

Prezes G-U w Polsce Michał Dudziak jest optymistą, jeśli chodzi o sytuację na rynku stolarki otworowej w Polsce. To podejście wynika z obserwacji, jak sprawnie firmy zorganizowały sobie pracę w momencie epidemii. Chodzi tu o dzielenie zespołów, wprowadzenie zasad ochrony zdrowia itd. Widać, że producenci elastycznie reagują na sytuację. Można dostrzec tu różnicę w reagowaniu polskich i zachodnioeuropejskich przedsiębiorców – Polacy wypadają znacznie lepiej. Poza tym władze wielu państw, nie tylko Polski, organizują obecnie pakiety wsparcia dla przedsiębiorców. To będą w sumie bardzo duże pieniądze. Zdaniem pana Michała ta pomoc wpłynie pozytywnie pośrednio także na działalność polskich firm na tamtych rynkach.

Zobacz również

Grupa Kęty w 1 kwartale: spadek przychodów, ale wzrost zysku

Grupa Kęty w 1 kwartale: spadek przychodów, ale wzrost zysku

Grupa Kęty, do której należy m.in. Aluprof, podała szacunkowe dane finansowe za pierwszy kwartał roku 2024. Spółka podkreśla, że pozyskała zamówienia na zadowalającym poziomie.

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Niemcy i Austriacy oszczędzają na osłonach

Rynek zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych w Niemczech i Austrii przechodzi kryzys. W obu krajach sprzedaż tych wyrobów spadła w 2023 roku po raz pierwszy od wielu lat.

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Firma Lanko, polski producent specjalizujący się w produkcji okien i drzwi z PCW oraz aluminium, wykupił 45 proc. udziałów w Oknoprime.

1