OknoPlus zmienia wizerunek!

Red.: |Data publikacji:

Firma OknoPlus zaprezentowała nową identyfikację wizualną – pokazujemy ją jako pierwsi! Minimalistyka i znana z wcześniejszego logo zieleń, choć w nowym odcieniu, a do tego wyróżniający się znak plusa – to cechy charakterystyczne nowego znaku graficznego.

Premiera nowej identyfikacji wizualnej marki OknoPlus ma swoją premierę 17 maja 2021 r. Pokazujemy ją jako pierwsi i omawiamy ją w najnowszym odcinku podcastu Branżowisko. – Myśl o tym, by odświeżyć identyfikację wizualną narodziła się w naszych głowach jakiś czas temu. Wiedzieliśmy bowiem, że komunikując nasze produkty jako innowacyjne, designerskie i na miarę XXI wieku, powinien iść za tym każdy element, który ma wpływ na nasz wizerunek i to, jak odbierają nas klienci, partnerzy, a nawet konkurencja – tłumaczy decyzję o zmianie identyfikacji wizualnej Dawid Mickiewicz, kierownik marketingu firmy OknoPlus.

Nowej odsłonie logotypu towarzyszy hasło przewodnie „Inside matters”, które, według założeń firmy, ma podkreślać, że wnętrze liczy się nie tylko w kontekście produktów, ale też domu.

Ewolucja identyfikacji wizualnej marki OknoPlus

Dawid Mickiewicz, kierownik marketingu firmy OknoPlus:

Przede wszystkim będziemy opowiadać naszym klientom i partnerom o wnętrzu w dwóch sferach: o innowacjach, które znajdują się we wnętrzu naszych systemów, bo dopiero jak „przekroimy” nasze okno, to zobaczymy, ile ważnych rozwiązań one dostarcza, a także o domu, bo to w jego wnętrzu nasi klienci będą żyli przez kolejne dwadzieścia, trzydzieści, a może i czterdzieści lat. To tam, będą miały miejsce najważniejsze wydarzenia w ich życiu, najlepsze emocje i my mamy za zadanie dostarczyć im takich produktów, aby ich komfort był na najwyższym poziomie.

Całość rozmowy z Dawidem Mickiewiczem na temat nowej identyfikacji wizualnej OknoPlusa dostępna jest TUTAJ.


Rebranding marek stolarek został poruszony na łamach najnowszego, majowego numeru naszego miesięcznika Forum Branżowe. W artykule „Przemarkowanie marki” wypowiadają się eksperci, którzy tłumaczą czym jest rebranding, jakimi zasadami się przy nim kierować i kiedy podejmować decyzję o jego przeprowadzeniu. Oceniają też nowe identyfikacje wizualne marek stolarki.

Obszerne rozmowy z nimi można znaleźć poniżej:

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1