OknoPlus ze wzrostami po kilku trudnych miesiącach

Red.: |Data publikacji:

OknoPlus notuje w miesiącach letnich wzrost sprzedaży na poziomie kilkunastu procent w stosunku do roku ubiegłego. Jak ocenia firma, widoczny jest wzrost popytu na jej produkty.

Producent stolarki podliczył, że do sierpnia wzrost wartości sprzedaży jest na poziomie kilkunastu procent. Ten okres rosnącego popytu notowany jest po trudnych miesiącach – to druga połowa marca i kwiecień. W tym czasie klienci odkładali zakupy, a na rynku panowała niepewność. Jednak już w sierpniu producent obserwuje powrót do normalności, widać także, że popyt na produkty firmy rośnie.

Jedna z realizacji OknoPlusa.

Na początku maja, w okresie, gdy panowały w Polsce duże ograniczenia związane z pandemią, firma podjęła decyzje, że wprowadzi na rynek nowość:  okno aluminiowe Reveal. Było to ryzykowne posunięcie, jednak okazało się, że trafione. OknoPlus zanotował wówczas większe zainteresowanie produktami z aluminium w stosunku do tych z PCW. Producent ocenia, że wprowadzenie nowości na rynek wpłynęło również pozytywnie na ogólne wyniki ze sprzedaży. 

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1