OknoPlus z dużym wzrostem eksportu

Red.: |Data publikacji:

OknoPlus może poszczycić się imponującymi wzrostami sprzedaży w skali roku. W minionym sezonie w przypadku niektórych kanałów dystrybucji sięgnęły one niemal 40 proc.

Przedstawiciele firmy w rozmowie z nami podkreślają , że OknoPlus odbił się znacząco od spadków odnotowanych w marcu i kwietniu, o czym i my wspominaliśmy TUTAJ.  Rok 2020 przedsiębiorstwo zamknęło wzrostem, a w tym imponującym wzrostem sprzedaży  eksportowej:  37 proc. w skali roku. Wzrost sprzedaży krajowej OknoPlus dzieli na dwa segmenty – sprzedaż realizowaną przez salony firmowe oraz dystrybucję poprzez autoryzowanych partnerów i wynosi on odpowiednio 24 proc i około 8 proc.

Produkty z serii Reveal były premierami OknoPlusa w roku 2020.

Jak przyznaje prezes OknoPlusa Wacław Figiel, firma jest również zadowolona z poziomu sprzedaży tegorocznych nowości, których premiery, z uwagi na pandemię musiały odbyć się na innych niż dotychczasowe zasadach. Jako największe wyzwanie, ale i okazję do zdobycia umiejętności i doświadczenia, które przydadzą się w nadchodzącym roku Wacław Figiel wskazuje konieczność niemal całkowitego przejścia na komunikację online. To właśnie działania internetowe będą jednym z pól rozwoju OknoPlusa w 2021 roku. Całą rozmowę z prezesem przeczytacie w naszym Pressroomie TUTAJ.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1