OknoPlus z dużym wzrostem eksportu

Red.: |Data publikacji:

OknoPlus może poszczycić się imponującymi wzrostami sprzedaży w skali roku. W minionym sezonie w przypadku niektórych kanałów dystrybucji sięgnęły one niemal 40 proc.

Przedstawiciele firmy w rozmowie z nami podkreślają , że OknoPlus odbił się znacząco od spadków odnotowanych w marcu i kwietniu, o czym i my wspominaliśmy TUTAJ.  Rok 2020 przedsiębiorstwo zamknęło wzrostem, a w tym imponującym wzrostem sprzedaży  eksportowej:  37 proc. w skali roku. Wzrost sprzedaży krajowej OknoPlus dzieli na dwa segmenty – sprzedaż realizowaną przez salony firmowe oraz dystrybucję poprzez autoryzowanych partnerów i wynosi on odpowiednio 24 proc i około 8 proc.

Produkty z serii Reveal były premierami OknoPlusa w roku 2020.

Jak przyznaje prezes OknoPlusa Wacław Figiel, firma jest również zadowolona z poziomu sprzedaży tegorocznych nowości, których premiery, z uwagi na pandemię musiały odbyć się na innych niż dotychczasowe zasadach. Jako największe wyzwanie, ale i okazję do zdobycia umiejętności i doświadczenia, które przydadzą się w nadchodzącym roku Wacław Figiel wskazuje konieczność niemal całkowitego przejścia na komunikację online. To właśnie działania internetowe będą jednym z pól rozwoju OknoPlusa w 2021 roku. Całą rozmowę z prezesem przeczytacie w naszym Pressroomie TUTAJ.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1