Okno-Pol awansował do ścisłej czołówki polskich producentów

Red.: |Data publikacji:

Jak podano w podcaście „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, małopolska firma Okno-Pol awansowała do 15 największych polskich producentów stolarki. Wszystko za sprawą bardzo dużej dynamiki wzrostu w poprzednim sezonie.

Firma Okno-Pol ma swoją siedzibę w Mnikowie w województwie małopolskim. Do niedawna funkcjonowały dwie osobne spółki: Okno-Pol, skupiający się na produkcji stolarki z PCW i Al-Tech, specjalizująca się w ślusarce aluminiowej. Obecnie podmioty te zostały połączone i funkcjonują jako Okno-Pol sp. z o.o.

fot.: Okno-Pol

Spółka zakończyła sezon 2021 bardzo dużymi wzrostami, zarówno w sprzedaży krajowej jak i zagranicznej. W obu przypadkach dynamika wzrostu wyniosła ponad 40 proc. Eksport stanowi blisko 84 proc. sprzedaży przedsiębiorstwa, a wartościowo wyniósł on w 2021 roku 165 mln zł. Sprzedaż w Polsce to ponad 32 mln zł. To oznacza, że przychody firmy Okno-Pol w 2021 roku wyniosły 197 mln zł, a ten wynik pozwolił wejść firmie do ścisłej czołówki polskich producentów. Ubiegłoroczne wyniki plasują tego producenta na 15. pozycji wśród polskich producentów stolarki, aw kategorii stolarki z PCW i ślusarki aluminiowej zajmuje ona pozycję numer 10.

Okazuje się, że w przypadku tej małopolskiej firmy duże udziały w sprzedaży ma ślusarka aluminiowa. Gdy stolarka z PCW ma 54 proc. udziałów w sprzedaży firmy, tak ślusarka aluminiowa stanowi niemal 40 proc. To wyróżnia firmę na tle większości polskich producentów, u których udział ślusarki aluminiowej jest znacznie mniejszy.

fot.: Okno-Pol

Niedawno pisaliśmy, że województwo małopolskie to zagłębie polskiej stolarki, a tamtejsze firmy odpowiadają za niemal 1/5 przychodów 350 topowych producentów z całego kraju! Okno-Pol jest oczywiście zaliczany do małopolskiej czołówki. Szczegóły:

Małopolskie to zagłębie polskiej stolarki

Więcej na temat wyników firmy Okno-Pol a także o cenach okien w ostatnich miesiącach oraz o wynikach polskiego budownictwa usłyszą Państwo w najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”:

Polecamy również poprzednie odcinku naszego podcastu, w którym znajdą Państwo bogatą wiedzę o rynku stolarki:

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1