Okno-Pol awansował do ścisłej czołówki polskich producentów

Autor: |Data publikacji:

Jak podano w podcaście „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, małopolska firma Okno-Pol awansowała do 15 największych polskich producentów stolarki. Wszystko za sprawą bardzo dużej dynamiki wzrostu w poprzednim sezonie.

Firma Okno-Pol ma swoją siedzibę w Mnikowie w województwie małopolskim. Do niedawna funkcjonowały dwie osobne spółki: Okno-Pol, skupiający się na produkcji stolarki z PCW i Al-Tech, specjalizująca się w ślusarce aluminiowej. Obecnie podmioty te zostały połączone i funkcjonują jako Okno-Pol sp. z o.o.

fot.: Okno-Pol

Spółka zakończyła sezon 2021 bardzo dużymi wzrostami, zarówno w sprzedaży krajowej jak i zagranicznej. W obu przypadkach dynamika wzrostu wyniosła ponad 40 proc. Eksport stanowi blisko 84 proc. sprzedaży przedsiębiorstwa, a wartościowo wyniósł on w 2021 roku 165 mln zł. Sprzedaż w Polsce to ponad 32 mln zł. To oznacza, że przychody firmy Okno-Pol w 2021 roku wyniosły 197 mln zł, a ten wynik pozwolił wejść firmie do ścisłej czołówki polskich producentów. Ubiegłoroczne wyniki plasują tego producenta na 15. pozycji wśród polskich producentów stolarki, aw kategorii stolarki z PCW i ślusarki aluminiowej zajmuje ona pozycję numer 10.

Okazuje się, że w przypadku tej małopolskiej firmy duże udziały w sprzedaży ma ślusarka aluminiowa. Gdy stolarka z PCW ma 54 proc. udziałów w sprzedaży firmy, tak ślusarka aluminiowa stanowi niemal 40 proc. To wyróżnia firmę na tle większości polskich producentów, u których udział ślusarki aluminiowej jest znacznie mniejszy.

fot.: Okno-Pol

Niedawno pisaliśmy, że województwo małopolskie to zagłębie polskiej stolarki, a tamtejsze firmy odpowiadają za niemal 1/5 przychodów 350 topowych producentów z całego kraju! Okno-Pol jest oczywiście zaliczany do małopolskiej czołówki. Szczegóły:

Małopolskie to zagłębie polskiej stolarki

Więcej na temat wyników firmy Okno-Pol a także o cenach okien w ostatnich miesiącach oraz o wynikach polskiego budownictwa usłyszą Państwo w najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”:

Polecamy również poprzednie odcinku naszego podcastu, w którym znajdą Państwo bogatą wiedzę o rynku stolarki:

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1