Okna Nowak planują dalszy rozwój na rynkach DACH

Red.: |Data publikacji:

Okna Nowak działają od wielu lat na rynkach niemieckojęzycznych. Dalszy rozwój i poszerzanie działalności w krajach DACH zakłada zaprezentowana niedawno strategia na najbliższe pięć lat.

Okna Nowak z Kielc od 10 lat oferują usługi montażu okien i fasad aluminiowych nie tylko w Niemczech, ale i w Austrii oraz Szwajcarii. Firma chce się rozwijać i zaprezentowała właśnie plan na najbliższe pięć lat. To przede wszystkim stworzenie platformy, która połączy producentów okien i fasad z krajów niemieckojęzycznych z montażystami w Polsce. Rynek niemiecki potrzebuje wykwalifikowanych montażystów. Jeśli rocznie zostanie zatrudnionych dodatkowych 2 tys. pracowników do montażu okien, to wzrósłby także poziom przeprowadzanych renowacji. Platforma powstanie przy współpracy producentów, obecnych klientów firmy Okna Nowak.

Robert Nowak, dyrektor zarządzający, na razie nie chce zdradzać szczegółów projektu. Jednocześnie przyznaje, że w najbliższych tygodniach poda więcej informacji o przygotowywanej platformie pośredniczącej między producentami stolarki  a montażystami.

Nie tylko platforma

Przedsiębiorstwa ma także inny ciekawy pomysł. Jest to nietypowy sposób prezentacji i współpracy z kontrahentami. Wśród wielu form komunikowania się z klientami jest platforma LikedIn, jednak ma to pewne wady.

Jak przedstawia swój pomysł Robert Nowak:

Większość klientów mojej firmy nie jest aktywna na LinkedIn. Dlatego postanowiliśmy udostępnić Państwu nasze publikacje w formie biuletynu w formacie PDF. I wtedy wpadliśmy na pomysł, aby podzielić się tym z Wami.

Biuletyn dostępny jest w języku niemieckim i zawiera fachowe artykuły związane z rynkiem ślusarki aluminiowej. Obecnie można pobrać publikację na rok 2023.

Okna Nowak to jedna z niewielu polskich firm, które działają wyłącznie na wspomnianym rynku, i to od lat. Natomiast interesująca forma komunikacji pozwala zaprezentować wiedzę fachową i umiejętności jej montażystów szerokiemu gronu klientów, zarówno obecnych, jak i przyszłych. Może warto skorzystać z pomysłu?

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1