Okna Debow rosną dzięki franczyzie

Autor: |Data publikacji:

Okna Debow spod Przeworska odnotowują w ostatnim czasie lekki spadek ilościowy sprzedaży okien, ale zwracają uwagę, że zmienia się struktura tej sprzedaży na rzecz okien z wyższej półki cenowej.

Po trzech kwartałach 2022 roku sprzedaż w firmie była o 20 proc. wyższa niż rok wcześniej, a już wówczas była o 38 proc. wyższa niż po trzech kwartałach 2020 roku. Tak duży wzrost był możliwy również dzięki inwestowaniu w sieć franczyzową.

Ta powstała w roku 2008 fabryka specjalizuje się w produkcji stolarki segmentu premium. Na liniach zgrzewających w technologii V-Perfect powstają m.in. okna PCW pokryte fornirem czy okna z nakładkami akustyczno-termicznymi. Obok, w dziale ślusarki aluminiowej, wytwarzane są także drzwi przesuwne MoreView czy też drzwi składane PatioFold. Planuje się również uruchomienie niebawem produkcji lameli zewnętrznych – to kolejny krok w stronę ślusarki wielkogabarytowej segmentu premium. Z taką ofertą premium firma pojedzie także na najbliższe targi budowlane do Wiednia i Brukseli.

Natomiast w kraju firma otworzyła niedawno w centrum Krakowa swoje nowe biuro handlowe, w którym zamierza zatrudnić pięciu nowych asystentów i doradców mobilnych. Mają oni być wsparciem dla salonów sprzedaży w obsłudze najbardziej wymagających klientów. Jest to szczególnie istotne dla franczyzobiorców Okna Debow, których jest już dziewięciu, a zainteresowanie tą formą współpracy stale rośnie. O tej formie współpracy pisaliśmy już wcześniej TUTAJ.

Mariusz Bułka, dyrektor ds. sprzedaży firmy Okna Debow:

Po podpisaniu umowy zapewniamy swoim franczyzobiorcom profesjonalne wdrożenie oparte o przemyślany system obsługi klientów. Zapewniamy również wszelką pomoc niezbędną do rozpoczęcia działalności gospodarczej, ale również możliwość konsultacji i wspólnego rozwiązywania problemów już w trakcie współpracy.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1