Ogromny wzrost popytu na ogrody zimowe

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-15

Rynek ogrodów zimowych i zadaszeń tarasów znacząco wzrósł w minionym roku w Austrii, Niemczech i Szwajcarii.

Agencja badania rynku Interconnection Consulting przygotowała raport na temat rynku ogrodów zimowych i zadaszeń tarasów w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. W minionym roku sprzedaż ogrodów zimowych w tych krajach wzrosła średnio o ponad 16 proc. W tym roku, w omawianych trzech krajach prognozowany jest wzrost o niemal 14 proc.

Inwestowanie w remonty a także w budowę ogrodów zimowych i zadaszeń tarasów stało się bardzo popularne w okresie pandemii. Analitycy, porównując miniony rok z latami przed pandemią mówią o eksplozji sprzedaży w 2020 r. Największy popyt na ogrody zimowe był w Niemczech – o ponad 21 proc. i w Austrii – o 20,8 proc. Jeśli chodzi o Szwajcarię ten wzrost był nieco niższy i wyniósł 13,2 proc. Eksperci tłumaczą, że mniejszy popyt na ogrody zimowe w Szwajcarii wynika z tego, że domy w tym kraju zwykle mają duże przeszklenia, dlatego nie ma potrzeby budować dodatkowych konstrukcji.

Foto: Heroal

Analitycy spodziewają się kontynuacji wzrostu popytu w tym roku na podobnym poziomie, co w roku ubiegłym. W maju część firm informowało o tym, że portfel zamówień mają wypełniony do września. Natomiast w 2022 r. zainteresowanie inwestycjami w ogrody zimowe może drastycznie spaść. Eksperci przewidują, że wzrost tego sektora w latach 2020-2024 wyniesie w Niemczech o 2 proc., w Szwajcarii o 1,7 proc., a w Austrii o 0,6 proc. Analitycy prognozują, że ludzie w 2022 r. i następnych latach będą chętniej wydawać pieniądze na podróże, niż inwestycje w remont czy budowę domu.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1