Ogromne wzrosty Hansen Polska

Red.: |Data publikacji:

Hansen Polska zalicza sezon 2021 do bardzo udanych. W tym okresie firma odnotowała kilkudziesięcioprocentowy wzrost przychodów i zwiększyła zatrudnienie.

Hansen Polska w poprzednim sezonie odnotował spore wzrosty. Przychody  firmy przekroczyły 58 mln zł. W roku 2020 były one o ponad 20 mln niższe, a to oznacza wzrost na poziomie ok. 57 proc. Co ciekawe, niemal całość sprzedaży Hansen Polska, to sprzedaż zagraniczna. Eksport stanowi bowiem 99 proc. całej sprzedaży. Spółka produkuje przede wszystkim okna aluminiowe oraz fasady segmentowe oraz słupowo-ryglowe.

Polska spółka Grupy Hansen zwiększa też zatrudnienie. Gdy w 2020 roku zatrudnienie średnioroczne wynosiło 120 osób, tak kolejny rok przyniósł znaczny wzrost. Według danych firmy zatrudnienie średnioroczne w roku 2021 to 175 osób.

Hansen Polska to producent ślusarki aluminiowej, który jest częścią Grupy Hansen od 2006 roku. Grupa funkcjonuje w kilkunastu lokalizacjach w 6 krajach (Dania, Szwecja, Norwegia, Niemcy, Polska, Wielka Brytania). Przychody całej grupy przekraczają 100 mln euro rocznie. Hansen Polska produkuje na takich systemach jak SAPA, Aluprof, Decalu, ale ma też w swojej ofercie rozwiązania oparte na własnych systemach Hansen.

Więcej na ten temat usłyszą Państwo w 18. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki„. Miłego słuchania!


Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1