System WindGlass od Selt – szklana osłona przed wiatrem

Red.: |Data publikacji:

Firma Selt  proponuje system o nazwie WindGlass, który po raz pierwszy można było zobaczyć podczas Wystawy Innowacji w Nadarzynie. To rodzaj balustrady, którą można łatwo podwyższyć w razie uciążliwego wiatru. Ma ona za zadanie spełniać wymagania klientów, którym potrzebna ochrona przed wiatrem bez rezygnacji z pięknych widoków i zasłaniania promieni słońca.

Najnowszy produkt opolskiej firmy znajduje zastosowanie w ogródkach gastronomicznych, na tarasach i balkonach. Przede wszystkim w miejscach z atrakcyjnym widokiem na góry, morze czy jezioro.

Zdjęcie: Selt

WindGlass to rodzaj balustrady szklanej, którą można podwyższyć, gdy chcemy osłonić się przed wiatrem. System składa się z modułów zbudowanych z ekstrudowanych profili pionowych z aluminium oraz szkła hartowanego. Część stała jest wykonana z dwóch tafli o grubości 6 mm każda, sklejonych folią konstrukcyjną. Natomiast wysuwana część ruchoma – z jednowarstwowego szkła hartowanego o grubości 8 mm. Dla bezpieczeństwa użytkowników krawędzie szyb oszlifowano trapezowo i wypolerowano.

W profilach zastosowano sprężyny gazowe, dzięki czemu po lekkim naciśnięciu szkła ruchoma część modułu wysuwa się do góry tworząc osłonę przed wiatrem o wysokości 1,90 m.

Producent oferuje moduły o wysokości części stałej 110 cm i o trzech szerokościach: 120, 150 i 180 cm. Można je łączyć szeregowo lub pod kątem prostym, korzystając także z elementu z funkcją furtki. Moduły montowane są na stopach przykręcanych do posadzki, która dla prawidłowego działania osłony powinna zachowywać poziom.

 

 

1