Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022 – zapisz datę!

Red.: |Data publikacji:

Znana już jest data tegorocznego Ogólnopolskiego Forum Stolarki. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i zapisania już sobie terminu imprezy w kalendarzu.

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022 odbędzie się w dniach 18-19 października 2022 roku w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie (ul. Poznańska 177, 05-850 Ożarów Mazowiecki).

Jak wskazuje tytuł tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Forum Stolarki „Nowe rynki – nowe szanse”, głównym tematem spotkania będzie eksport polskiej stolarki, który w najbliższym czasie może okazać się kluczowy dla naszej branży. Ostatnia dekada to czas nieustannych i dynamicznych wzrostów w sprzedaży polskich okien i drzwi, ale najbliższe 2-3 sezony mogą okazać się znacznie trudniejsze. To właśnie w handlu zagranicznym powinniśmy doszukiwać się dalszych szans rozwoju. Na pewno pomogą w tym tytułowe nowe rynki, ale OFS poświęcony będzie również sprzedaży w tych krajach, w których już jesteśmy aktywni sprzedażowo, a prelegenci pokażą szanse na dalszy rozwój na nich.

Podczas tego kluczowego dla polskiej branży spotkania przybliżone zostaną rynki, które dotąd nie są dobrze znane polskim producentom, takie jak: Stany Zjednoczone i Kanada, Wielka Brytania i Irlandia, Półwysep Iberyjski oraz Ukraina, którą czeka wkrótce powojenna odbudowa. Pokazane zostaną też nowe szanse na rynkach UE, które pojawiły się wraz z działaniem programów termomodernizacyjnych, w ramach których inwestorzy mogą otrzymać pokaźne dofinansowanie na wymianę okien, drzwi, bram i osłon. Zostaną one szczegółowo omówione w Ożarowie Mazowieckim.

Wśród prelegentów nie zabraknie profesjonalistów oraz praktyków handlowania na poszczególnych rynkach. Omówią oni ich wielkość i charakterystykę, typowe dla tych rynków konstrukcje okienno-drzwiowe oraz zwyczaje handlowe i organizację kanałów dystrybucji stolarki. Podpowiedzą w jaki sposób najskuteczniej budować tam własną sieć sprzedaży. Na miejscu będzie można oczywiście z nimi o tym dyskutować, zadać pytania i skorzystać z konsultacji. Ten sezon pełen jest niewiadomych, które rodzą masę pytań. Na część z nich odpowie dr Jacek Bartosiak, geopolityk i założyciel Strategy&Future. Opowie on uczestnikom o wpływie zmian geopolitycznych na polską branżę stolarki. O jakich zmianach mowa? Czym mogą one skutkować? Co dla polskiej branży stolarki może oznaczać wojna w Ukrainie? Podczas OFS 2022 padną odpowiedzi na te pytania.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022 będzie Gala Liderów Stolarki, na której wyróżnione zostaną firmy przodujące w poszczególnych kategoriach produktowych i w poszczególnych regionach Polski. To będzie również kolejna okazja do kuluarowych rozmów branżowych.

SAVE THE DATE: 18-19 października 2022 roku – Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022. MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel, ul. Poznańska 177, 05-850 Ożarów Mazowiecki.
Wkrótce uruchomiony zostanie system sprzedaży biletów.

 

Zobacz również

Systemodawcy o ołowiu i kadmie w profilach

Systemodawcy o ołowiu i kadmie w profilach

W lipcu tego roku kilku systemodawców profili z PCW w ramach konsultacji publicznych zgłosiło swoje opinie dotyczące projektu wprowadzenia zmian w dyrektywnie RoHS (Restriction of Hazardous Substances).

W branży budowlanej powiało lekkim optymizmem

W branży budowlanej powiało lekkim optymizmem

Nastroje w branży w niewielkim stopniu, ale się poprawiają. Przedstawiciele dużych firm stolarkowych oceniają, że stopniowo wraca popyt na oferowane przez nich produkty.

Branża producentów narzędzi spotka się wkrótce w Katowicach

Branża producentów narzędzi spotka się wkrótce w Katowicach

Toolex to targi branży obrabiarek, narzędzi i technologii obróbki. Wystawa odbędzie się po raz 15. w Katowicach na początku października.

1