DROMA – kontroler finansowy

Data publikacji: 2022-08-22

Firma: DROMA

Stanowisko: kontroler finansowy

Miejscowość: Zabrze

Województwo: Śląskie

Branża: Producent

Oferujemy:

• Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie;

• Benefity: dofinansowanie do karty multisport oraz ubezpieczenia na życie;

• Komfortową przestrzeń biurową z prywatnym parkingiem;

• Możliwość inicjowania i wdrażania własnych pomysłów i usprawnień;

• Zgrany zespół oraz życzliwą atmosferę pracy.

Zakres obowiązków:

• Udział w procesie zamknięcia miesiąca;

• Udział w procesach raportowania miesięcznego, kwartalnego i rocznego;

• Udział w procesie budżetowania, monitorowania odchyleń i ich analizy;

• Przygotowywanie analiz biznesowych, finansowych i operacyjnych, zestawień w tym dla KPI;

• Weryfikacja i analiza wyników;

• Przygotowanie wielowymiarowych analiz dot. budżetu, aktualizacji i bieżącego wykonania zarówno dla potrzeb raportowania grupy oraz zgodnie ze zleceniami dyrektora finansowego i zarządu grupy;

• Analiza marż i przygotowanie kalkulacji produktów przy współudziale innych działów;

• Współtworzenie standardów i wpływ na rozwój systemu finansowego firmy;

• Pomoc w rozwijaniu narzędzi raportowania zarządczego, w tym automatyzacja już istniejących;

• Wsparcie i udział w projektach nadzorowanych przez dział controllingu;

• Bieżąca komunikacja, współpraca i koordynacja działań z innymi działami firmy oraz Spółkami z Grupy.

Wymagania:

• Doświadczenie w pracy na pokrewnym stanowisku w firmie produkcyjnej o

zagranicznym kapitale min. 3 lata;

• Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2;

• Wykształcenie wyższe z zakresu finansów (lub pokrewne);

• Bardzo dobra znajomość MS Office ( w tym Excel);

• Samodzielność, wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz organizacyjne.