NSG Group wyraźnie odczuwa skutki pandemii

Red.: |Data publikacji:

NSG Group, właściciel marki Pilkington poinformował, że dokonuje rewizji prognoz na wyniki finansowe w roku finansowym 2020. W tej spółce zaczął się on w kwietniu 2019, a skończył 31 marca 2020 r.

Zarząd NSG Group przyznaje, że obecna pandemia ma znaczący wpływ na działalność spółki, szczególnie jeśli chodzi o dział szkła architektonicznego, jak i samochodowego. Zawieszenie produkcji samochodów niemal na całym świecie doprowadziło do gwałtownego spadku popytu na szkło, szczególnie od połowy marca. Jeśli zaś chodzi o rynek budowlany, to negatywnie na popyt wpływa lockdown wielu miast, przede wszystkim w Europie.

Koncern musi zmierzyć się z wahaniami popytu, a także lokalnymi zarządzeniami, które obowiązują w wielu krajach, polegającymi na przykład na drastycznym ograniczeniu wychodzenia z domu. Dlatego działalność NSG na całym świecie musiała się zmienić, a często jej aktywność jest zmniejszona. Grupa nie jest obecnie w stanie stwierdzić, jaki wpływ będzie miała pandemia na wyniki grupy. Jednak NSG zapewnia, że ma wystarczającą ilość gotówki i niewykorzystane linie kredytowe, które firmie zapewnią płynność finansową w przyszłości.

Grupa NSG także poinformowała, że zawiesza działalność jednego z pieców w Chiba w Japonii. Jest to jeden ze sposobów na poprawę rentowności grupy – firma zapowiadała tę operację już w styczniu. Natomiast w lutym w Wietnamie otwarta została nowa fabryka szkła z nowym piecem. Placówka w Wietnamie przejmie część działalności po japońskim zakładzie. Jednak w Chiba wciąż będzie pracował drugi piec, gdzie wytwarzane będą produkty na lokalny, japoński rynek. Ze względu na rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 koncern postanowił nie zwlekać i podjął szybkie działania z wygaszeniem pieca, by m.in. zapewnić firmie rentowność.

Natomiast w Polsce należący do NSG Pilkington IGP podjął decyzję o rozbudowie zakładu w Ostrołęce. Prace miały się zacząć w marcu 2020 roku, a ich zakończenie planowane było w październiku 2020 r. Zwiększona ma być powierzchnia do 10 tys. mkw. Pilkington jednak, jak się dowiedzieliśmy, zaczął inwestycję jedynie na etapie formalnym. Obecnie jednak nie prowadzone są dalsze działania. Firma zapewnia, że będzie informować na bieżąco o wszelkich zmianach. O planach inwestycyjnych pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1