Nowy prezes w Grupie Rehau

Red.: |Data publikacji:

W centrali firmy Rehau nastąpiły zmiany w zarządzie. Firma ma nowego prezesa w Rehau Industries.

Rada Nadzorcza Grupy Rehau wybrała dr. Uwe Böhlke na prezesa (CEO) w utworzonej w połowie tego roku spółce Rehau Industries. Jest to podmiot, w ramach którego działają dywizje: okienna (Windows Solutions), budowlana (Building Solutions), meblarska (Furniture Solutions) i przemysłowa (Industrial Solutions). Szerzej na jej temat pisaliśmy TUTAJ.

Dr Uwe Böhlke

Uwe Böhlke zastąpi Williama Christensena z dniem 1 stycznia 2022 roku. Obecny prezes pełni swoją funkcję do 31 grudnia, a odchodzi z firmy ze względu na różnice w poglądach na temat struktury organizacji Grupy.

Zmiany nastąpiły także na innych stanowiskach. Nowym prezesem Rehau Automotive zostanie od stycznia prof. dr Raimund Klinker, który jest także członkiem rady nadzorczej. Z kolei dr Stefan Girschik, który pełni funkcję prezesa zarządu firmy Meraxis (należącej do Grupy Rehau), został powołany do rady nadzorczej.

Zobacz również

Większa sprzedaż, ale mniejszy zysk we wzmocnieniach

Większa sprzedaż, ale mniejszy zysk we wzmocnieniach

Po niezwykle udanym sezonie 2021, po bardzo dobrym dla MFO pierwszym półroczu tego sezonu, spółka przygotowuje się na słabszy okres wynikający z warunków zewnętrznych. Uniezależnia się od kosztów energii inwestując w fotowoltaikę.

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał. Firma szacuje, że wartość inwestycji wyniesie ok. 7 mln zł. Producent otrzymał decyzję o wsparciu od KSSEMP.

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

AGC Glass Europe już w tym roku rozpocznie produkcję szkła o obniżonym śladzie węglowym. Dzięki temu firmie uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40 proc.

1