Duże zmiany w Rehau Group

Red.: |Data publikacji:

W Grupie Rehau wkrótce nastąpią duże zmiany. Firma utworzy dwie spółki, na fotelu prezesa zasiądzie także nowa osoba.

W Rehau Group zmieni się prezes. Z tego stanowiska odchodzi Jobst Wagner, który przez 20 lat stał na czele Rady Nadzorczej Rehau. Stery w firmie od 1 lipca przejmie jego brat, Veit Wagner. Jednak Jobst Wagner nie odchodzi z zarządu, zajmie stanowisko wiceprezesa, które obecnie piastuje jego brat.

Prezesi w Rehau, od lewej Dr. Veit Wagner, po prawej Jobst Wagner.

Rehau Group przechodzi też zmiany w strukturze. Firma zdecydowała się utworzyć dwie firmy: Rehau Automotive i Rehau Industries, które zostały wyodrębnione z Rehau AG + Co. Zarząd uzasadnia zmiany tym, że dywizja motoryzacyjna bardzo różni się od innych dywizji w Grupie. Chodzi tu o model biznesowy, sieć klientów czy organizację wewnętrzną. Natomiast nowa spółka Rehau Industries składać się będzie z działów: Building Solutions (rozwiązania budowlane), Window Solutions (rozwiązania okienne), Furniture Solutions (rozwiązania meblarskie) i Industrial Solutions (rozwiązania przemysłowe).

Firma planuje, że zmiany w strukturach firmy zakończą się w pierwszej połowie 2022 r. Rehau informuje także, że wszystkie umowy z pracownikami pozostaną bez zmian. Zmiany w centrali Grupy Rehau nie wpłyną na działalność polskiego oddziału, tym bardziej, że w naszym kraju nie są oferowane rozwiązania w dywizji motoryzacyjnej.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1