Duże zmiany w Rehau Group

Red.: |Data publikacji:

W Grupie Rehau wkrótce nastąpią duże zmiany. Firma utworzy dwie spółki, na fotelu prezesa zasiądzie także nowa osoba.

W Rehau Group zmieni się prezes. Z tego stanowiska odchodzi Jobst Wagner, który przez 20 lat stał na czele Rady Nadzorczej Rehau. Stery w firmie od 1 lipca przejmie jego brat, Veit Wagner. Jednak Jobst Wagner nie odchodzi z zarządu, zajmie stanowisko wiceprezesa, które obecnie piastuje jego brat.

Prezesi w Rehau, od lewej Dr. Veit Wagner, po prawej Jobst Wagner.

Rehau Group przechodzi też zmiany w strukturze. Firma zdecydowała się utworzyć dwie firmy: Rehau Automotive i Rehau Industries, które zostały wyodrębnione z Rehau AG + Co. Zarząd uzasadnia zmiany tym, że dywizja motoryzacyjna bardzo różni się od innych dywizji w Grupie. Chodzi tu o model biznesowy, sieć klientów czy organizację wewnętrzną. Natomiast nowa spółka Rehau Industries składać się będzie z działów: Building Solutions (rozwiązania budowlane), Window Solutions (rozwiązania okienne), Furniture Solutions (rozwiązania meblarskie) i Industrial Solutions (rozwiązania przemysłowe).

Firma planuje, że zmiany w strukturach firmy zakończą się w pierwszej połowie 2022 r. Rehau informuje także, że wszystkie umowy z pracownikami pozostaną bez zmian. Zmiany w centrali Grupy Rehau nie wpłyną na działalność polskiego oddziału, tym bardziej, że w naszym kraju nie są oferowane rozwiązania w dywizji motoryzacyjnej.

Zobacz również

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Jedną z inwestycji firmy Eko-Okna był zakup akcji Rafako - producenta kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Tematem przewodnim targów Fastener Poland będzie ekologia. Odbędą się 18-19 października 2023 w EXPO Kraków.

1