Bardziej energooszczędny piec w Guardianie

Autor: |Data publikacji:

Guardian uruchomi w czwartym kwartale tego roku innowacyjny piec. Będzie on najbardziej energooszczędny z tych, które pracują w hutach tego producenta szkła.

Guardian Glass Bascharage w zakładzie w Luksemburgu planuje w czwartym kwartale uruchomić innowacyjny piec hutniczy. Firma podała, że nowe urządzenie będzie aż o 25 proc. bardziej energooszczędne od poprzednich, we wszystkich jej zakładach. Dodatkowo będzie się cechował wysoką wydajnością. Dzięki nowej instalacji możliwe będzie produkowanie szkła float ExtraClear oraz UltraClear o niskiej zawartości żelaza. W luksemburskim zakładzie trwa także montaż linii do produkcji szkła laminowanego. Powinna zostać uruchomiona także w czwartym kwartale tego roku.

W tym zakładzie znajduje się już powlekarka, która produkuje niskoemisyjne szkło ClimaGuard oraz wysokowydajne powlekane szkło przeciwsłoneczne SunGuard.

Guus Boekhoudt, wiceprezes Guardian Glass komentuje:

Posiadanie wszystkich tych aktywów skonsolidowanych w jednym miejscu w Luksemburgu, w pobliżu wielu naszych kluczowych klientów, poprawi naszą ofertę usług i podkreśla nasze długoterminowe zaangażowanie na rzecz ich i przemysłu szklarskiego.

 

Zobacz również

Bogdański i Wiśniowski wspierają Sandecję, Abakus i Premium Grodzki sponsorami podlaskiego sportu

Bogdański i Wiśniowski wspierają Sandecję, Abakus i Premium Grodzki sponsorami podlaskiego sportu

Przez lata branża stolarki była mecenasem sportu, szczególnie lokalnego i nie inaczej jest w nowo rozpoczynającym się sezonie. W ostatnim czasie umowy sponsoringowe podpisały Abakus, Bogdański, Premium Grodzki oraz Wiśniowski.

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2025 – ruszyła sprzedaż biletów!

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2025 – ruszyła sprzedaż biletów!

Ogólnopolskie Forum Stolarki 2025 odbędzie się w dniach 15–16 października 2025 w Hotelu Vienna House Andel`s Łódź. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Arkadiusz Muś założy partię polityczną?

Arkadiusz Muś założy partię polityczną?

W ostatnich dniach media obiegła informacja o tym, że na horyzoncie pojawiła się nowa partia polityczna, której inicjatorem miałby być Arkadiusz Muś, właściciel Press-Glass.