Nowy etap w rozwoju w Okaluxie

Red.: |Data publikacji:

Okalux rozpoczyna nowy etap w szwajcarskiej grupie Glas Trösch. Firmą zarządza też nowy dyrektor, Florian Lindlbauer.

Producent szkła funkcjonalnego z południa Niemiec firma Okalux zakończyła właśnie etap konsolidacji w szwajcarskiej grupie Glas Trösch. W tym roku, 1 kwietnia, szwajcarska grupa produkująca szkło kupiła Okalux. Firma stała się częścią grupy, jednak zachowała swoją markę, ofertę produktową oraz know-how. Zmieniła się jednak nazwa na Okalux Glastechnik GmbH.

Glas Trösch zdecydował się kupić Okalux z kilku powodów. Do atutów firmy zaliczały się bogaty asortyment, zdolności technologiczne i produkcyjne, ale także obecność na rynku Ameryki Północnej. Okalux zaś zyskał partnera z dużymi możliwościami w dziedzinie logistyki, produkcji i sieci sprzedaży.

Florian Lindlbauer, Okalux

Florian Lindlbauer zarządza Okaluxem od maja 2020 r. To on przeprowadził firmę przez proces konsolidacji. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w Sanco, która należy także do Glas Trösch. Szwajcarska grupa jest również właścicielem Euroglasu, który wraz z Press Glassem ma w Polsce hutę szkła w Ujeździe.

Zobacz również

Grupa IFN liczy w tym sezonie na rynek remontowy

Grupa IFN liczy w tym sezonie na rynek remontowy

Grupa IFN odnotowała około dwucyfrowy wzrost przychodów w sezonie 2022. Na uwagę zasługuje dynamiczny wzrost firmy Neuffer, która w grupie specjalizuje się na sprzedaży stolarki online. W tym roku austriacka spółka liczy na rozwój rynku remontowego.

MFO odczuwa spadek koniunktury w budownictwie

MFO odczuwa spadek koniunktury w budownictwie

MFO podsumował pierwszy kwartał pod względem finansowym. Firma odnotowała znaczący spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

1