Nowy etap w rozwoju w Okaluxie

Red.: |Data publikacji:

Okalux rozpoczyna nowy etap w szwajcarskiej grupie Glas Trösch. Firmą zarządza też nowy dyrektor, Florian Lindlbauer.

Producent szkła funkcjonalnego z południa Niemiec firma Okalux zakończyła właśnie etap konsolidacji w szwajcarskiej grupie Glas Trösch. W tym roku, 1 kwietnia, szwajcarska grupa produkująca szkło kupiła Okalux. Firma stała się częścią grupy, jednak zachowała swoją markę, ofertę produktową oraz know-how. Zmieniła się jednak nazwa na Okalux Glastechnik GmbH.

Glas Trösch zdecydował się kupić Okalux z kilku powodów. Do atutów firmy zaliczały się bogaty asortyment, zdolności technologiczne i produkcyjne, ale także obecność na rynku Ameryki Północnej. Okalux zaś zyskał partnera z dużymi możliwościami w dziedzinie logistyki, produkcji i sieci sprzedaży.

Florian Lindlbauer, Okalux

Florian Lindlbauer zarządza Okaluxem od maja 2020 r. To on przeprowadził firmę przez proces konsolidacji. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w Sanco, która należy także do Glas Trösch. Szwajcarska grupa jest również właścicielem Euroglasu, który wraz z Press Glassem ma w Polsce hutę szkła w Ujeździe.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1