Nowy etap w rozwoju w Okaluxie

Red.: |Data publikacji:

Okalux rozpoczyna nowy etap w szwajcarskiej grupie Glas Trösch. Firmą zarządza też nowy dyrektor, Florian Lindlbauer.

Producent szkła funkcjonalnego z południa Niemiec firma Okalux zakończyła właśnie etap konsolidacji w szwajcarskiej grupie Glas Trösch. W tym roku, 1 kwietnia, szwajcarska grupa produkująca szkło kupiła Okalux. Firma stała się częścią grupy, jednak zachowała swoją markę, ofertę produktową oraz know-how. Zmieniła się jednak nazwa na Okalux Glastechnik GmbH.

Glas Trösch zdecydował się kupić Okalux z kilku powodów. Do atutów firmy zaliczały się bogaty asortyment, zdolności technologiczne i produkcyjne, ale także obecność na rynku Ameryki Północnej. Okalux zaś zyskał partnera z dużymi możliwościami w dziedzinie logistyki, produkcji i sieci sprzedaży.

Florian Lindlbauer, Okalux

Florian Lindlbauer zarządza Okaluxem od maja 2020 r. To on przeprowadził firmę przez proces konsolidacji. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w Sanco, która należy także do Glas Trösch. Szwajcarska grupa jest również właścicielem Euroglasu, który wraz z Press Glassem ma w Polsce hutę szkła w Ujeździe.

Zobacz również

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał. Firma szacuje, że wartość inwestycji wyniesie ok. 7 mln zł. Producent otrzymał decyzję o wsparciu od KSSEMP.

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

AGC Glass Europe już w tym roku rozpocznie produkcję szkła o obniżonym śladzie węglowym. Dzięki temu firmie uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40 proc.

Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Mercor notuje wzrost wartości zamówień

Mercor podliczył, że wartość zamówień, jakie firma zebrała w sierpniu były wyższe o 29 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

1