Nowy etap w rozwoju w Okaluxie

Red.: |Data publikacji:

Okalux rozpoczyna nowy etap w szwajcarskiej grupie Glas Trösch. Firmą zarządza też nowy dyrektor, Florian Lindlbauer.

Producent szkła funkcjonalnego z południa Niemiec firma Okalux zakończyła właśnie etap konsolidacji w szwajcarskiej grupie Glas Trösch. W tym roku, 1 kwietnia, szwajcarska grupa produkująca szkło kupiła Okalux. Firma stała się częścią grupy, jednak zachowała swoją markę, ofertę produktową oraz know-how. Zmieniła się jednak nazwa na Okalux Glastechnik GmbH.

Glas Trösch zdecydował się kupić Okalux z kilku powodów. Do atutów firmy zaliczały się bogaty asortyment, zdolności technologiczne i produkcyjne, ale także obecność na rynku Ameryki Północnej. Okalux zaś zyskał partnera z dużymi możliwościami w dziedzinie logistyki, produkcji i sieci sprzedaży.

Florian Lindlbauer, Okalux

Florian Lindlbauer zarządza Okaluxem od maja 2020 r. To on przeprowadził firmę przez proces konsolidacji. Wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w Sanco, która należy także do Glas Trösch. Szwajcarska grupa jest również właścicielem Euroglasu, który wraz z Press Glassem ma w Polsce hutę szkła w Ujeździe.

Zobacz również

Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Za nami pierwszy kurs egzaminacyjny, organizowany przez Koalicję Termomodernizację. Udział w nim wzięło ponad 60 przedstawicieli handlowych i dilerów branży stolarki.

Dilerzy Eko-Okien zwiększą swoją sprzedaż w roku 2023

Dilerzy Eko-Okien zwiększą swoją sprzedaż w roku 2023

Kornickie Eko-Okna, lider rynku stolarki w Polsce, przygotowuje się do startu projektu, który pozwoli dystrybutorom zwiększyć sprzedaż produktów stolarki otworowej w 2023 roku.

Rynek chemii budowlanej w 2022 r. i prognozy rozwoju

Rynek chemii budowlanej w 2022 r. i prognozy rozwoju

Wartość sprzedaży produktów w grupie chemii budowlanej w 2022 r. była wyższa o ok. 5 proc. Dane na temat rocznych wyników przedstawiła właśnie agencja IBP Research.

1