Nowy dyrektor generalny w Deceuninck

Autor: |Data publikacji:

stefaan-aspeslagh-CEO DeceuninckZmiany na najwyższych stanowiskach w spółce Deceuninck. Nowym dyrektorem generalnym został Stefaan Haspeslagh.

W spółce Deceuninck miała ostatnio miejsce ważna zmiana personalna. Rada dyrektorów powołała Stefaana Haspeslagha na dyrektora generalnego ze skutkiem od 10 czerwca 2024 r. Zastępuje on na tym stanowisku Francisa Van Eeckhouta, który z kolei pełnił tę funkcję tymczasowo, z powodu rezygnacji z pracy w firmie w lutym br. Bruno Humbleta.

Stefaan Haspeslagh ma tytuł magistra ekonomii uniwersytetu w Antwerpii w Belgii i 20-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w różnych branżach.

Inwestycje w zieloną energię

Ponadto producent profili chwali się nową instalacją fotowoltaiczną. Firma zamontowała 2200 paneli słonecznych na dachu swojego zakładu produkcyjnego w Calne w Wielkiej Brytanii. Inwestycja umożliwia wytwarzanie łącznie 895 762 kWh czystej energii. Firma podliczyła, że oznacza to również zmniejszenie emisji CO2 o 498 507 kg rocznie.

Darren Woodcock, dyrektor operacyjny Deceunincka, podkreślił w komunikacie:

Podczas podłączenia falowników doświadczyliśmy jedynie ok. czterech godzin przestoju. To była bezproblemowa instalacja. Mamy wykorzystany każdy fragment dachu, który można pokryć panelami. Energia słoneczna pomoże nam zrekompensować rosnące koszty energii, ale wygeneruje także ogromne oszczędności w zakresie ochrony środowiska i umożliwi producentom czerpanie korzyści z oszczędności.

Również Grupa Roto poczyniła inwestycję w odnawialne źródła energii. Na początku czerwca firma Roto Elzett Certa uruchomiła na dachu zakładu instalację fotowoltaiczną o mocy szczytowej 1000 kWp. Składa się ona z 3600 modułów słonecznych i zajmuje łączną powierzchnię ok. 7,2 tys. mkw. Jej wydajność zależy od popytu, natomiast ma ona zdolność pokrywania ok. 30 proc. rocznego zapotrzebowania zakładu na energię elektryczną. Zakład, należący obecnie do Grupy Roto, mieści się w Lövő na Węgrzech, a powstał w 1996 roku. Spółka podkreśla, że jest to jedna z ważniejszych dla niej fabryk. Na Węgrzech jest jeszcze drugi zakład Roto – w Sopron, jego początki z kolei sięgają 1901 roku.

roto-lovo-fabryka
W Lövő panele fotowoltaiczne zajmują powierzchnię mniej więcej boiska do piłki nożnej.

Jak podkreśla Roto, planowanie instalacji zabrało około rok, ale wyniki są porównywalne ze średnim rocznym zużyciem energii elektrycznej przez ok. 300 węgierskich gospodarstw domowych.

Dr. Stefan Thiemermann, dyrektor produkcji w Roto, stwierdza:

Chcemy produkować w sposób zrównoważony, dlatego intensywnie promujemy wykorzystanie energii odnawialnych w naszych 18 zakładach produkcyjnych i 31 logistycznych centrach dystrybucyjnych na całym świecie. Zmniejszając ślad ekologiczny swoich własnych produktów, specjalista w zakresie armatury budowlanej i uszczelnień wspiera również swoich klientów  w osiągnięciu neutralności pod względem emisji CO2.  

Zobacz również

Zmiany personalne w branży

Zmiany personalne w branży

W ostatnim czasie można zaobserwować zmiany personalne w wielu firmach z branży stolarki. Publikujemy kolejne informacje na ten temat.

1