Nowości w BIG TOR, a Sylwester w Paryżu

Red.: WK |Data publikacji: 2019-11-05

Bydgoski Big Tor to jeden z najstarszych polskich producentów bram garażowych i przemysłowych. Firma w ostatnich latach notuje stały wzrost produkcji, a tegoroczny szacuje na poziomie kilkunastu procent. Niedawno powiększono przestrzeń produkcyjną o około tysiąc metrów kwadratowych.

Zdjęcie: Big Tor

W ofercie firmy z Bydgoszczy nie brakuje też nowości produktowych. W listopadzie wprowadza nowe kolory paneli we wzorze Barcelona (bez przetłoczeń), ciemny dąb oraz antracyt okienny. Ponadto zmienia się sposób pakowania bram garażowych. Firma dostarcza je teraz wraz z kompletnym zespołem napędowym oraz liną nośną nawiniętą na bębny linowe.

Zdjęcie: WK

O ile nowy dekor czy nowy system prowadzenia stanowi tylko modyfikację, to wprowadzona w zeszłym roku brama Overspace zasługuje na miano produktu rewolucyjnego. Jej płat tworzą dwa segmenty, które podczas otwierania składają się nad otworem wjazdowym. Przy czym pierwszy służy jednocześnie jako prowadnica i szyna, a drugi jest umieszczony tuż pod nim. Dlatego system nie wymaga użycia prowadnic sufitowych i zmniejsza przestrzeń zajmowaną wewnątrz garażu. Ciężar płata równoważy mechanizm podwójnej przeciwwagi ukryty w obudowie ościeżnicy. Poza tym brama nie korzysta z tradycyjnego napędu szynowego z głowicą. Jest niewidoczny, gdyż umieszczono go w obudowanej belce nadproża łączącej ościeżnice.

Estetyka tej bramy, bez widocznych zawiasów i rolek, z gładką taflą płata, sprawdza się w luksusowych rezydencjach. Także jako przegroda powierzchni biurowej i sali konferencyjnej, tarasu i sali restauracyjnej. Overspace to wyrób przeznaczony dla ograniczonej grupy wybitnie wymagających klientów. Jak działa ta brama można zobaczyć TUTAJ

Zdjęcie: Big Tor

Bez wątpienia luksusowo zakończy się rok 2019 dla jednego z dilerów firmy Big Tor. Producent z Bydgoszczy zorganizował na Facebooku konkurs na najładniejsze zdjęcie bramy. Zwycięży brama, która uzyska najwięcej polubień. Nagrodą będzie wyjazd do Paryża połączony z Balem Sylwestrowym. Otrzyma ją sprzedawca bramy z osobą towarzyszącą oraz właściciele tejże bramy.

Zobacz również

Osłony wewnętrzne: w poszukiwaniu estetyki i komfortu

Osłony wewnętrzne: w poszukiwaniu estetyki i komfortu

Wśród nowości w branży osłon wewnętrznych wyróżnia się obudowa kryjąca górne mechanizmy oraz system pozwalający na ustawienie zbieżności pasów roletki dzień-noc. Powoli, ale systematycznie postępuje automatyzacja.

Przegląd nowości okiennych w ofercie producentów

Przegląd nowości okiennych w ofercie producentów

Nowe okna w ofercie producentów: Hensfortu, Peteckiego i Okpolu. Są to produkty, w których przede wszystkim zastosowano nowoczesne komponenty.

Nowości drzwiowe w maju

Nowości drzwiowe w maju

Awilux, Eko-Okna i Porta wprowadziły nowości w segmencie drzwi. Dwie pierwsze firmy oferują wypełnienia do drzwi zewnętrznych, a Porta drzwi wewnętrzne.

1