Prezentujemy pierwsze zestawienie nowości wprowadzonych przez producentów stolarki na przełomie sierpnia i września. Wiele firm zaprezentowało nowości produktowe, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku. Wśród proponowanych rozwiązań znajdziemy m.in. drzwi odporne na wybuch, innowacyjne okucia czy ciekawą odsłonę drzwi typu pivot.

Wrzesień przyniósł sporo nowości produktowych w branży stolarki. Assa Abloy zaprezentowała drzwi Air Blast TITAN, odporne na wybuchy i włamanie (klasa RC6), które znajdą zastosowanie w miejscach wymagających specjalnej ochrony, takich jak magazyny uzbrojenia. PROCURAL wprowadził drzwi PE96HI typu pivot o bardzo dużych rozmiarach, z przesuniętą osią obrotu.
W segmencie okuć Roto zaprezentowało niewidoczne okucie Roto NX | C, które umożliwia projektowanie eleganckich, minimalistycznych okien. Aluron rozszerzył swoją ofertę o gotowe do montażu konstrukcje łukowe AS 75EI, co znacząco przyspiesza procesy budowlane.
Aliplast wprowadził przeciwpożarowy system okienny Genesis 75 EI30, a Krishome natomiast zaoferował rolety o podwyższonej odporności na włamanie w klasie RC2, idealne dla wymagających klientów.
Innowacyjność przejawia się także w systemach transportu. Metalplast wprowadził Profil Transportowy Szyby (PTS), który zapewnia bezpieczne przenoszenie i transport nawet bardzo ciężkich pakietów szybowych. Eko-Okna natomiast wprowadziły system montażu parapetów Smart, który eliminuje konieczność pomiarów na budowie.
Z kolei Aluprof poszerzył ofertę paneli do drzwi wejściowych z przesuniętą osią obrotu MB-86N Pivot Door. Rozwiązanie to znacząco zwiększa liczbę opcji stylistycznych i projektowych.
Więcej informacji o nowościach produktowych znajdziesz w zakładce Branża/Produkty.
Tagi
AliplastAluprofAluronAssa AbloyEko-OknakrishomeMetal-PlastnowościProcuralRoto Frank Okucia BudowlaneZobacz również
Dormakaba przejmuje firmę Vintech Systems z Australii
Dormakaba ogłosiła na początku lutego przejęcie firmy Vintech Systems z Australii. Tym samym holding wzmacnia swoją działalność hotelarską na tym kontynencie.
Renolit ogłasza nową strategię działania
Renolit ogłosił strategię Spark 2030. Firma chce m.in. zwiększać obroty i rentowność, wydajność, a także być neutralna w emisji CO2.
Assa Abloy odnotowała wzrost dochodu w roku 2025
Assa Abloy opublikowała raport finansowy za rok 2025. W tym czasie wzrosły dochód netto oraz wartość sprzedaży. Spółka kontynuowała również przejęcia.


