Nowoczesne technologie w XIX-wiecznych obiektach

Red.: WK |Data publikacji: 2019-05-18

W stołecznym Centrum Praskim Koneser udanie wykorzystano nowoczesne technologie. Zobacz zastosowanie drzwi automatycznych, nowoczesnych instalacji i systemów przeciwpożarowych w zabytkowych obiektach.

Centrum Praskie “Koneser” to kompleks obiektów mieszkalnych, biurowych i kulturalno-rozrywkowych znajdujący się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. W ciągu kilku ostatnich lat nieruchomość przeszła gruntowną przebudowę i modernizację, jednak jej obecny stan nawiązuje do oryginalnego charakteru i historii. Zespół niszczejących budynków zmienił się w tętniący życiem kompleks, na który składają się mieszkania, biura, kawiarnie i restauracje, centrum konferencyjne, podziemny parking, Campus Google dla startupów, Muzeum Polskiej Wódki oraz 3-gwiazdkowy hotel. 

W XIX-wiecznych obiektach zastosowano nowoczesne drzwi automatyczne, zaawansowane instalacji i systemy przeciwpożarowych w  obiektach. Jak nowoczesne technologie mogą służyć zabytkom? O tym w naszym artykule “Jak automatyka służy zabytkom”.

centrum praskie koneser
Zdjęcie: wk

Zobacz również

Inteligentne zamki Linus od YALE

Inteligentne zamki Linus od YALE

Marka YALE wprowadza wreszcie na nasz rynek inteligentny zamek Linus® Smart Lock, który pozwala na coś znacznie więcej niż tylko na zdalne zaryglowanie i odryglowanie drzwi.

Siegenia Eco Slide zyskał nowe zastosowania

Siegenia Eco Slide zyskał nowe zastosowania

Eco Slide - alternatywny system okuć do konstrukcji przesuwnych może być od teraz stosowany w znacznie szerszym zakresie.

Przezroczyste drewno dla okien przyszłości?

Przezroczyste drewno dla okien przyszłości?

Przezroczyste drewno, jak nazywają produkt autorzy badania, powstało jako efekt poszukiwań dobrze izolującego termicznie materiału. Materiał powstaje poprzez zanurzenie drewna balsowego w kąpieli utleniającej.

1