Nowe standardy Veluxa zgodne z WT2021

Red.: RK |Data publikacji: 2020-12-01

W pierwszym dniu grudnia firma Velux Polska zorganizowała konferencję, na którą zaprosiła swoich dystrybutorów, dekarzy, architektów i dziennikarzy prasy branżowej. Dzięki temu, że spotkanie odbywało się w formule online, wzięło w nim udział ponad tysiąc osób.


Tegoroczna konferencja VELUX przebiegała pod hasłem: Komfort na przyszłość – Przyszłość zaczyna się dzisiaj. „Zaczyna się dzisiaj”, bo dzisiaj właśnie 1 grudnia, prezes zarządu Jacek Siwiński zaprezentował zebranym nowe standardy okien dachowych. Są to okna z potrójnym szkleniem, spełniające wymagania WT 2021 z naddatkiem, bo ich wsp. Uw wynosi nawet poniżej 1,0. Przypomnijmy, że od stycznia 2021 współczynnik wymagany dla okien dachowych ustalony został na poziomie Uw<1,1. Przy okazji uzyskano bardzo dobry parametr tłumienia hałasu na poziomie 35 dB.  Okna te są znacząco droższe od dotychczasowych, dwuszybowych, ale dzięki temu, że Velux od razu obniżył ich cenę o 5 proc., różnica cenowa wyniesie ok. 17-19 proc.


Okna 3-szybowe, które w ofercie Veluxa były dotychczas ponadstandardowe, od stycznia stają się standardem, a dotychczasowy standard 2-szybowy komunikowany będzie jako okna podstawowe. Przypomnijmy, że one nadal mogą być wbudowywane wszędzie tam, gdzie następuje wymiana starych okien, a w myśl projektowanego zarządzenia ministerialnego, również do budynków, których budowę zgłoszono w bieżącym roku. Nowym standardem plus Veluxa będą natomiast okna z różnymi dodatkowymi funkcjami, jak choćby nanopowłoka szyb samoczyszczących czy sterowanie z napędem solarnym.

Wprowadzając nową ofertę chcemy, aby polscy konsumenci mogli korzystać w swoich domach z przystępnych cenowo rozwiązań do tej pory dostępnych tylko w produktach premium. Jakość naszych mieszkań jest bardzo ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia, a rozwój produktów powinien być warunkowany nie tylko chęcią doskonalenia i wprowadzania nowych funkcji, ale też dążeniem do ich upowszechniania. Tylko wtedy możemy poprawiać komfort mieszkania na polskich poddaszach” – mówi Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska.

Zobacz również

Targi BAU Online już za nami

Targi BAU Online już za nami

W tym roku targi BAU odbyły się w wersji online. Nie zastąpiły one tradycyjnych spotkań, ale stanowiły dobrą okazję, by nawiązać kontakt z wystawcami czy poznać nowości produktowe.

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Grupa Mercor zamyka rok 2020 ze znacznym wzrostem i wita w strukturach nową spółkę.

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze w tym roku obecne było podczas targów Bau online. Firma w swoim stoisku prezentowała szereg nowości.

1