Największe zamówienie w historii Profine

Red.: |Data publikacji:

Ostatnie miesiące roku były bardzo pracowite dla włoskiego Profine. Firma otworzyła nowy oddział i podlicza rok.

Włoska spółka Profine z Bosaro, gdzie wytłaczane są profile marki Kömmerling, podsumowała rok. Firma odnotowała wzrost zysków i obrotów, które są dwucyfrowe w stosunku do roku 2020. To jedne z najlepszych wyników rocznych w historii firmy. Fabryka przeszła modernizację w mijającym sezonie, zainstalowała dwie nowe linie do wytłaczania, a trzecia zostanie dodana na początku 2022 roku. Profine uruchomił także linię do recyklingu – to najważniejsza inwestycja według przedsiębiorstwa w minionym roku we włoskiej fabryce.

Otwarcie zakładu w Bośni i Hercegowinie, z lewej Peter Mrosik, prezes Profine, z prawej Samir Focak, dyrektor fabryki.

Z kolei we wrześniu firma uruchomiła pierwszą linię do ekstruzji w Bośni i Hercegowinie. W nowej fabryce na Bałkanach będą wytwarzane produkty specjalnie przeznaczone dla regionu. Inwestycje jeszcze trwają, ich zakończenie planowane jest w przyszłym roku.

W połowie grudnia Profine, wraz ze swoim partnerem firmą WooshinWin, pozyskał duży projekt inwestycyjny w Korei Południowej. Jest to największe, pojedyncze zamówienie w historii Profine. Firma zdradza tylko, że wartość zlecenia jest wielomilionowa. Inwestorem jest Grupa Samsung, która planuje zbudować osiedle o nazwie „One Bailey Project” w Seulu, w którym powstanie ok. 3 tys. mieszkań.

Zobacz również

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

Wzmocnienia wciąż na fali, choć z mniejszą rentownością

MFO, producent wzmocnień stalowych, odnotował w I półroczu br. wyraźny wzrost przychodów. Zmniejszył się natomiast wypracowany zysk netto.

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudowało halę produkcyjną i planuje nowy magazyn

Vivento zbudował nowa halę produkcyjną, Firma planuje także kolejna inwestycję i chce zbudować magazyn wyrobów gotowych.

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

1