Nowa mieszalnia Profine w Indiach rozpoczęła pracę pod koniec kwietnia. Jej roczna zdolność produkcyjna wynosi 9 tys. ton.
„Centrum Mieszania Kömmerling” jest najnowocześniejsza mieszalnią Profine i zdaniem firmy stanowi znaczący krok w ekspansji w Indiach. Centrum mieszania wykorzystuje m.in. formowanie VORTEX dla jednorodnych mieszanek i jest wyposażone w innowacyjny system zasysania do usuwania wilgoci. Mieści się w fabryce w miejscowości Vadodara (stan Gujarat).
Zakład, który w aktualnej lokalizacji znajduje się od 2017 r., produkuje typowe systemy profili. Zajmuje 20 tys. mkw. i jest wyposażony w 5 linii do wytłaczania profili, z opcjonalną możliwością ich foliowania.

Na uroczystości otwarcia mieszalni gościło 150 osób. Obecni byli m.in. dr Peter Mrosik, właściciel i dyrektor generalny Grupy Profine, oraz Farid Khan dyrektor zarządzający Profine India Window Technology.
Profine, właściciel marek KBE, Trocal i Kömmerling, dostarcza swoje produkty do ponad 100 krajów. Oprócz fabryki w Indiach dysponuje dwoma zakładami w Niemczech, w Berlinie i Primasens, gdzie jest główna siedziba grupy. Ponadto produkuje we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Bośni i Hercegowinie, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, USA i Chinach, a także w Rosji.
Więcej o Profine: https://www.profine-group.com/pl/pl/firma/
O innych inwestycjach Profine pisaliśmy tutaj: https://forumbranzowe.com/inwestycje-i-duze-wzrosty-w-profine/
Zobacz również
Konkurs kalendarzy 2026 rozstrzygnięty! Poznaj zwycięzców
Zakończyła się siódma edycja naszego dorocznego konkursu na najlepsze kalendarze branży stolarki. Internauci wybrali zwycięzców poszczególnych kategorii. Konkurs kalendarzy - sprawdź wyniki!
Czytaj lutowe „Forum Branżowe” (2/2026)
Dostępny jest już lutowy numer miesięcznika „Forum Branżowe” (02/2026). Gościem wydania jest Bartosz Tafliński, prezes zarządu firmy Anwis.
R+T Asia 2026: ruszyła rejestracja na targi w Szanghaju
21. edycja targów R+T Asia zaplanowana w dniach 27–29 maja 2026 roku w National Exhibition and Convention Center (NECC).


