Francis Van Eeckhout, dyrektor wykonawczy i największy udziałowiec w Deceuninck zapowiedział rezygnację z funkcji CEO. Kto będzie następcą u tego belgijskiego producenta profili okiennych z PCW?
Jak poinformowano, zmiany personalne nastąpią z początkiem 2022 roku. Następcą Van Eeckhouta na stanowisku dyrektora wykonawczego zostanie Bruno Humblet, były menedżer w Procter & Gamble oraz dyrektor finansowy grupy Bekaert, zajmującej się technologią stali. Pięćdziesięciolatek jest członkiem Rady Dyrektorów Deceunincka NV od października ub. roku, a od nowego roku odpowiedzialny będzie za bieżące zarządzanie firmą.
Francis Van Eeckhout, główny udziałowiec Deceunincka, który kieruje firmą od 2016 roku, tak skomentował zapowiadane zmiany:
Deceuninck nie był w dobrej kondycji, gdy zostawałem dyrektorem generalnym. Była to wówczas firma nieco „zmęczona”. Jako przedsiębiorca musisz podjąć szereg działań, też takich jak zmiana zarządu. Teraz to firma z wynikami, bo byliśmy w stanie zaprezentować dobre liczby w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy. Te na najbliższe pół roku, wciąż nazywam je moimi liczbami, też będą dobre. Musimy pójść dalej w kierunku dalszej profesjonalizacji firmy. Działamy w kilku regionach świata, mamy 4000 pracowników. Teraz wchodzimy na „następny poziom” z Deceuninck. Odchodzę jako dyrektor generalny, ale praca jeszcze nie została skończona.”
Van Eeckhout od 1 stycznia 2022 obejmie fotel Przewodniczącego Rady Dyrektorów, deklarując pełną współpracę z Humbletem nad tworzeniem strategii koncernu. Obejmuje to stanowisko po dość nieoczekiwanej deklaracji dotychczasowego Przewodniczącego, Marcela Klepfischa, który oznajmił, że do końca br. zamierza je zwolnić. Klepfisch pozostanie jednak w firmie jako niezależny członek Zarządu, członek Komitetu Wynagrodzeń i Nominacji oraz członek Komitetu Audytu. Po ogłoszeniu zmian kadrowych powiedział on:
Bardzo się cieszę, że Zarząd opracował płynną zmianę przywództwa dla Deceuninck. Pod silnym przywództwem i przedsiębiorczością Francisa jako dyrektora generalnego, firma osiągnęła bardzo dobre wyniki w ciągu ostatnich lat, osiągając rekordowo wysoką sprzedaż i zysk w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Poradziliśmy sobie z koronakryzysem we wzorowy sposób i znajdujemy się na ścieżce silnego wzrostu. Rada Dyrektorów w pełni popiera ogłoszoną zmianę kierownictwa, która ma nastąpić pod koniec roku. Jestem przekonany, że Francis i Bruno będą bardzo dobrze współpracować ze sobą, aby realizować ambitne cele Deceunincka.
Deceuninck ma za sobą rekordowe półrocze jeśli chodzi o przychody i wypracowane zyski, o czym pisaliśmy już TUTAJ. Obecne zmiany personalne w centrali Deceunincka nie mają wpływu na bieżącą pracę polskiej filii tej firmy.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".