Nie można do UE? Hensfort wysyła okna do Kanady

Red.: RK |Data publikacji: 2020-04-10

Kłopoty z obrotem handlowym dotykają również przemyskiego producenta okien, firmę Hensfort. Szczególnie daje się tu we znaki spadek zamówień z rynków Unii Europejskiej.

Firma nie załamuje jednak rąk i weryfikuje swoje dotychczasowe plany eksportowe. Jedną z nowych dróg ma być bardziej śmiałe wyjście poza Europę. Hensfort ma już doświadczenia eksportu na rynek amerykański: od 2016 roku sprzedaje do USA, a teraz firma rozpoczęła właśnie produkcję na rynek kanadyjski. Pierwsze produkty dotrą do kanadyjskich inwestorów jeszcze w tym kwartale. Oprócz okien i drzwi instalowanych w nowych budynkach, popyt na rynku stolarki kształtowany jest w tym kraju przez sektor remontowo-renowacyjny, który jest tam bardzo dobrze rozwinięty. Jak twierdzi Ewelina Tais, export sales manager firmy Hensfort, klienci w Kanadzie coraz mocniej zwracają uwagę na okna energooszczędne, pozwalające obniżyć koszty ogrzewania w warunkach mroźnych kanadyjskich zim. Pomimo trudności logistycznych jest to szansa dla okien z Europy.

Marcin Wenzel, dyrektor handlowy Hensfort:

Jesteśmy producentem mocno skoncentrowanym na rynku europejskim, ale jednocześnie to właśnie w działalności eksportowej poza Europą dostrzegamy szanse rozwoju.Odległe lokalizacje są istotnym wyzwaniem logistycznym, jednak jak pokazują nasze dotychczasowe doświadczenia, nie jest to przeszkodą w efektywnej ekspansji eksportowej.

Hensfort nie myśli jedynie o nowych kierunkach sprzedaży, ale też stale rozwija swoją ofertę produktową. Niedawno wdrożono tutaj serię okien Elegant oraz kolekcję ponad 100 wzorów wypełnień drzwiowych. W firmie prowadzone są w tej chwili także prace badawczo-rozwojowe nad wdrożeniem systemu chłodzenia profili okiennych w ramach projektu o wartości 14 mln zł. Wspominaliśmy już o tym w trakcie wywiadu z dyrektorem generalnym Hensfortu, panem Krzysztofem Galą. Całość tej rozmowy dostępna jest w grudniowym wydaniu miesięcznika Forum Branżowe.

Zobacz również

Akzo Nobel nie podniósł swoich cen

Akzo Nobel nie podniósł swoich cen

AkzoNobel, koncern specjalizujący się w dziedzinie farb i powłok przemysłowych, ogłosił swoje wyniki za II kwartał 2021 roku. W tym okresie koncern zwiększył swoje przychody o 26 proc. i osiągnął 335 mln EUR skorygowanego zysku operacyjnego.

Somfy notuje wzrost sprzedaży o ponad 40 proc.

Somfy notuje wzrost sprzedaży o ponad 40 proc.

Somfy podsumowało pierwsze półrocze, sprzedaż nie tylko w porównaniu do roku 2020 była wyższa (o ok. 40 proc.), ale wyższa i to o 30 proc. była także w porównaniu do roku 2019.

Dako odważnie kontynuuje inwestycje

Dako odważnie kontynuuje inwestycje

Tuż obok siedziby Dako w Nowym Sączu wielki plac budowy. Trwają prace nad powstaniem nowej hali produkcyjnej i showroomu, które zakończyć mają się do końca roku.

1