Nie można do UE? Hensfort wysyła okna do Kanady

Red.: RK |Data publikacji: 2020-04-10

Kłopoty z obrotem handlowym dotykają również przemyskiego producenta okien, firmę Hensfort. Szczególnie daje się tu we znaki spadek zamówień z rynków Unii Europejskiej.

Firma nie załamuje jednak rąk i weryfikuje swoje dotychczasowe plany eksportowe. Jedną z nowych dróg ma być bardziej śmiałe wyjście poza Europę. Hensfort ma już doświadczenia eksportu na rynek amerykański: od 2016 roku sprzedaje do USA, a teraz firma rozpoczęła właśnie produkcję na rynek kanadyjski. Pierwsze produkty dotrą do kanadyjskich inwestorów jeszcze w tym kwartale. Oprócz okien i drzwi instalowanych w nowych budynkach, popyt na rynku stolarki kształtowany jest w tym kraju przez sektor remontowo-renowacyjny, który jest tam bardzo dobrze rozwinięty. Jak twierdzi Ewelina Tais, export sales manager firmy Hensfort, klienci w Kanadzie coraz mocniej zwracają uwagę na okna energooszczędne, pozwalające obniżyć koszty ogrzewania w warunkach mroźnych kanadyjskich zim. Pomimo trudności logistycznych jest to szansa dla okien z Europy.

Marcin Wenzel, dyrektor handlowy Hensfort:

Jesteśmy producentem mocno skoncentrowanym na rynku europejskim, ale jednocześnie to właśnie w działalności eksportowej poza Europą dostrzegamy szanse rozwoju.Odległe lokalizacje są istotnym wyzwaniem logistycznym, jednak jak pokazują nasze dotychczasowe doświadczenia, nie jest to przeszkodą w efektywnej ekspansji eksportowej.

Hensfort nie myśli jedynie o nowych kierunkach sprzedaży, ale też stale rozwija swoją ofertę produktową. Niedawno wdrożono tutaj serię okien Elegant oraz kolekcję ponad 100 wzorów wypełnień drzwiowych. W firmie prowadzone są w tej chwili także prace badawczo-rozwojowe nad wdrożeniem systemu chłodzenia profili okiennych w ramach projektu o wartości 14 mln zł. Wspominaliśmy już o tym w trakcie wywiadu z dyrektorem generalnym Hensfortu, panem Krzysztofem Galą. Całość tej rozmowy dostępna jest w grudniowym wydaniu miesięcznika Forum Branżowe.

Zobacz również

Mercor z dużym wzrostem zysku i strategią na najbliższe lata

Mercor z dużym wzrostem zysku i strategią na najbliższe lata

Grupa Mercor S.A. opublikowała dane finansowe ze swojego I kwartału roku obrotowego 2020-2021 (kwiecień-czerwiec). Udało się wygenerować wzrosty w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej, choć był to okres pandemii i lockdownu. Firma opracowała też strategię na lata 2020-2023.

NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

NSG Group z ogromnym spadkiem przychodów

NSG Group poinformował, że globalnie w okresie od kwietnia do czerwca zanotował spadek w przychodach na poziomie ok. 40 proc.

Smart home domeną ludzi młodych

Smart home domeną ludzi młodych

Firma USP Marketing Consultancy przeprowadziła europejskie badanie dotyczące powodów dla których decydujemy się lub rezygnujemy z zakupu produktów z kategorii smart home. Sprawdziła również, czy inwestycje w dom inteligentny to domena ludzi młodych.

1